pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 1 grudnia 2017
  • wyświetleń: 568

[ZDJĘCIA] Przedstawiciele firmy Yamaha gościli w Samochodówce

W dniach od 23 do 30 listopada Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie gościł przedstawicieli firmy YAMAHA, którzy w progach Warsztatów Szkolnych zorganizowali szkolenie praktyczne wraz z egzaminem na poziomie YTA Silver.

Przedstawiciele firmy Yamaha w Samochodówce - 23-30.11.2017 · fot.


Udział w szkoleniu wzięło trzydziestu sześciu mechaników motocyklowych autoryzowanych serwisów Yamaha z całej Polski. Każdy z nich po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu otrzymał imienny certyfikat, a dealer, u którego pracuje otrzyma związaną z odpowiednim przeszkoleniem mechanika certyfikację serwisu.

Podczas szkolenia na Warsztatach Szkolnych Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 zorganizowano 6 stanowisk naprawczych z najnowszymi modelami motocykli: dwa stanowiska z uszkodzeniami mechanicznymi i cztery stanowiska z usterkami elektryczno - elektronicznymi.

W części szkoleniowej udział wzięli również uczniowie PZS nr 1 z najlepszymi wynikami w nauce, kształcący się w zawodzie mechanik motocyklowy. Szkolenie poświęcone było cyfrowemu przesyłowi danych, odnajdowaniu usterek instalacji elektrycznej, układu zawieszenia i chłodzenia oraz pomiarów precyzyjnych. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty udziału w zajęciach.

Przedstawiciele firmy Yamaha w Samochodówce - 23-30.11.2017 · fot.


Przedstawiciele Yamahy Europe ofiarowali PZS rn1 do celów dydaktycznych dwa motocykle Yamaha - model MT09 oraz XMax, a także materiały szkoleniowe w postaci modeli przekrojów podzespołów jednostek napędowych, układów zawieszenia, układów zasilania itp.

Warsztaty Szkolne Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 zostały wybrane przez firmę YAMAHA na miejsce szkolenia ze względu na bogate zaplecze techniczne dotyczące mechaniki motocyklowej, dużą przestrzeń oraz miłą atmosferę. Warto również w tym miejscu przypomnieć, że Firma Yamaha obejmuje patronatem uczniów kształcących się w zawodzie mechanik motocyklowy w PZS nr 1.

Dziękujemy przedstawicielom Yamahy za wspólnie spędzony czas, bardzo interesujące szkolenie oraz ofiarowane pomoce dydaktyczne.

Anna Harazin

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.