pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 4 grudnia 2017
  • wyświetleń: 628

PZS nr 1 w Banku Spółdzielczym na lekcji z podstaw przedsiębiorczości

29 listopada uczniowie PZS nr 1, klasa II BT pod opieką Pani Gabrieli Wiencek w ramach lekcji z podstaw przedsiębiorczości uczestniczyła w szkoleniu z wiedzy o bankowości i usługach bankowych w Banku Spółdzielczym w Pszczynie. Uczniowie zapoznali się min. z system bankowym w Polsce i mechanizmami zapewniającymi bezpieczeństwo systemu bankowego.

PZS nr 1 na lekcji z podstaw przedsiębiorczości w Banku Spółdzielczym w Pszczynie


Dowiedzieli się dlaczego warto założyć własny rachunek bankowy, o korzyściach wynikających z posiadania konta i poznali kryteria wyboru banku. Uczniowie uzyskali informację jak założyć konto bankowe. Pracownicy banku Pani Kierownik Katarzyna Bratek i Pani Kierownik Matusz Klaudia oprowadzając po placówce przybliżyli zwiedzającym zakres usług oferowanych przez bank i zachęcali do systematycznego oszczędzania i lokowania pieniędzy.

Pani Wiceprezes Zarządu Bożena Libera opowiedziała nam o zasadach funkcjonowania banku, zapoznała uczniów ze strukturą Banku Spółdzielczego w Pszczynie, systemem jego zarządzania oraz możliwościami nabycia udziału. Pani Wiceprezes przybliżyła historię Banku Spółdzielczego w Pszczynie, który działa od 110 lat, z jedyną przerwą po jego unicestwieniu przez urzędników III Rzeszy. Jest bankiem bezpiecznym, wspierający lokalne inicjatywy społeczne i najdłużej działającą w Pszczynie i okolicach polską instytucją finansową.

W banku spotkaliśmy się z dużą życzliwością i serdecznością. Na zakończenie spotkania każdy otrzymał drobny upominek. Dziękujemy kierownictwu Banku Spółdzielczego za interesującą lekcję i poświęcony nam czas.

Gabriela Wiencek

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.