pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 13 grudnia 2017
  • wyświetleń: 933

[ZDJĘCIA] VIII Dzień Naukowy Liceum w Pawłowicach

5 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach odbył się VIII Dzień Naukowy Liceum pod honorowym patronatem wójta gminy Pawłowice. W czasie tej imprezy, wpisanej w tradycję szkoły, kolejny raz gościliśmy gimnazjalistów klas III - pasjonatów nauk przyrodniczych.

VIII Dzień Naukowy Liceum w Pawłowicach - 05.12.2017 · fot.


Dzień Naukowy pod nazwą Ścieżka Młodego Naukowca rozpoczął się wykładem. Podobnie jak w zeszłym roku, prelegentem był pan Sebastian Telega - nauczyciel geografii. Wystąpienie pod tytułem "Kierunek Bałtyk" było relacją z dwóch wypraw po krajach południowo- wschodniej części Morza Bałtyckiego. Poparte było licznymi zdjęciami ukazującymi historię, dorobek kulturowy, walory przyrodnicze oraz ślady polskości na terenie Litwy, Łotwy i Estonii. Dodatkowo, przedstawione w ciekawy sposób zabytki i atrakcje turystyczne między innymi takich miejsc jak Wilno, Troki, Kowno, Ryga, Tartu, Tallin i Helsinki oraz wysp Hiuma, Sarema, Muhu i Bornholm zachęcały do odwiedzenia tej mało jeszcze znanej części Europy.

Po interesującym wykładzie młodzież, pracując w zespołach trzyosobowych, zmierzyła się z pytaniami konkursowymi z zakresu chemii, fizyki, biologii, geografii. W tej części młodzi naukowcy zdobywali punkty, które przesądziły o wyniku konkursu.

Ostatnią częścią Dnia Naukowego było samodzielnie eksperymentowanie. W tym roku każdy gimnazjalista miał możliwość samodzielnego przeprowadzenia doświadczenia biologicznego "Wykrywanie katalazy w wątrobie" na podstawie przygotowanej instrukcji. Eksperyment odbywał się pod opieką nauczycieli oraz młodzieży ZSO.

W końcu nadeszła wyczekiwana przez wszystkich uczestników chwila - ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród przez wójta gminy Pawłowice Franciszka Dziendziela i dyrektora szkoły Andrzeja Wowrę. I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Żorach w składzie: Aleksandra Koźlik, Monika Babilas, Michał Mieszczak. II miejsce przyznano drużynie ze Szkoły Podstawowej w Suszcu w składzie: Izabela Kusak, Nicola Wadelska, Mateusz Mrukwa, III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pawłowicach w składzie: Edyta Janosz, Maksymilian Mikołajczyk, Sławomir Ździebło. Pozostałym uczestnikom wręczono drobne upominki.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.