pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 13 grudnia 2017
  • wyświetleń: 1059

Pszczyńscy policjanci z przedszkolakami w radiowym Eko-Ranku

Jak bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, co zrobić, żeby poprawić widoczność pieszego po zmierzchu i na czym polega ostrożność w relacjach z osobą obcą wiedzą już dzieci z przedszkola nr 8 w Pszczynie. Jak zwykle, podczas spotkania nie zabrakło słodkiego poczęstunku i odblasków dla małych pieszych. Tym razem, policyjna pogadanka wraz z wypowiedziami przedszkolaków została nagrana i wkrótce będzie można posłuchać jej w niedzielnej audycji radiowej.

Pszczyńscy policjanci z przedszkolakami w radiowym Eko-Ranku - 12.2017 · fot.


Maluchy były bardzo podekscytowane obecnością policjantów, a możliwość wypowiedzi do mikrofonu lub uczestniczenia w ćwiczeniach na specjalnie przygotowanej "zebrze" tylko potęgowały aktywność małych rozmówców. Przedszkolaki mogły m.in. przejść na drugą stronę jezdni po pasach i zgodnie z tym, co pokazywał sygnalizator świetlny, zobaczyć z bliska kajdanki lub tonfę- policyjną pałkę służbową. Wspólnie z policjantem wymieniały również grono osób, z którymi mogą wsiąść do samochodu lub od których mogą wziąć cukierka.

Policjant podkreślał, że mogą zaufać jedynie bardzo małej grupie osób, głównie członkom rodziny, paniom z przedszkola i np. poznanym na dzisiejszym spotkaniu policjantom. Tu, nagrodą za poprawne wypowiedzi był słodki upominek. Dzieci otrzymały również odblaski ufundowane przez starostwo w Pszczynie. Mundurowi przypomnieli maluchom o skuteczności tego niewielkiego fluorescencyjnego paska i zachęcali do jego noszenia podczas wieczornych spacerów z rodzicami. Dzisiejsza pogadanka została w całości nagrana i już wkrótce będzie wyemitowana na antenie Polskiego Radia Katowice w "EKO-RANKU".

Jest to cykliczna audycja, której celem jest przede wszystkim edukowanie i inspirowanie dzieci oraz młodzieży do prawidłowych zachowań. Tym razem, nauka maluchów dotyczyła ich bezpieczeństwa na drodze, w domu i na podwórku.

Przedszkole Publiczne nr 8 w Pszczynie

43-200 Pszczyna
ul. Jana Kupca 1

tel. 32 2103592

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.