Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 27 grudnia 2017
  • wyświetleń: 1312

Sześć szkół otrzymało nowoczesne monitory interaktywne

W sześciu szkołach z gminy Pawłowice zamontowanych zostało dwanaście monitorów interaktywnych.

Pawłowice, szkoła, monitor, tablica
Tablica interaktywna w jednej z pawłowickich szkół · fot.


W ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych na lata 2017-2019 "Aktywna tablica", sześć szkół z gminy Pawłowice zostało wyposażonych w 12 monitorów interaktywnych.

Program Ministerstwa Edukacji Narodowej w 80% finansowany jest ze środków budżetu państwa, natomiast 20% to wkład własny gminy. Interaktywny monitor to duży 65" ekran projekcyjny, którego obraz widoczny jest dla wszystkich uczniów w klasie.

Tablica pozwala nauczycielowy na zapisanie wszystkiego co działo się na powierzchni tablicy i przekazanie materiału w wersji elektronicznej lub papierowej uczniom, wyświetlanie dowolnego potrzebnego tła np. linia, kratka, układ współrzędnych, a także ilustracji, zdjęć i animacji i pisanie po nim. Dzięki wykorzystaniu monitora nauczyciel ma możliwość przygotowania ćwiczeń interaktywnych dla uczniów, którzy za pomocą swoich rąk mogą na powierzchni tablicy przesuwać litery, cyfry, słowa, a także obrazy, co daje im nowe doświadczenia i zmienia styl nauczania.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA