pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 19 stycznia 2018
  • wyświetleń: 1779

"Stok nie jest dla bałwanów!" - konkurs plastyczny dla dzieci

Pszczyńscy dzielnicowy wraz profilaktykiem ruszyli do szkół i przedszkoli, żeby jeszcze przed feriami zdążyć dotrzeć do dzieci i zachęcić je do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Stok nie jest dla bałwanów!". W zorganizowanych przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji artystycznych działaniach mogą wziąć udział wszyscy chętni poniżej 16 roku życia. Należy jedynie w interesujący sposób zilustrować Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i po prostu spróbować wygrać!

"Stok nie jest dla bałwanów!" - konkurs plastyczny
"Stok nie jest dla bałwanów!" - konkurs plastyczny dla dzieci · fot.


Konkurs jest elementem kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Pieczę nad artystycznymi zmaganiami dzieci sprawują Komenda Główna Policji oraz Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego. Swoje prace należy przesłać do 20 lutego 2018 r. na adres Biura Prewencji komendy w Warszawie mieszczącej się przy ul. Puławskiej 148/150. Regulamin, pozostawia uczestnikom konkursu szeroki wachlarz technik plastycznych. Można rysować, malować a nawet użyć komputerowych programów graficznych.

W zeszłym roku o zwycięstwo walczyło prawie 5 tys. małych artystów. Pszczyńscy policjanci mają nadzieję, że w tym roku znaczny procent zgłoszonych do konkursu prac będą stanowiły dzieła uczniów i przedszkolaków z ich powiatu. Mundurowi, przy tej okazji, spotykają się również z uczniami tłumacząc im podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w czasie zimowego wypoczynku. Głównie jednak, w ramach kapmanii "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku", chcą zaktywizować najmłodszych i ich opiekunów w placówkach do wspólnego działania na rzecz bezpieczeństwa podczas ferii, m.in. poprzez zachęcenie ich do wzięcia udziału w konkursie na jego temat.

"Stok nie jest dla bałwanów!" - konkurs plastyczny
"Stok nie jest dla bałwanów!" - konkurs plastyczny dla dzieci · fot.


Organizatorzy zapewniają atrakcyjne nagrody, a więcej informacji na temat regulaminu konkursu można przeczyć pod adresem www.policja.pl/bezpieczeństwo-na-stoku

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.