Nieruchomoci Pszczyna Nieruchomoci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 17 lutego 2018
  • 20 lutego 2018
  • wyświetleń: 13262

[ZDJĘCIA] Przy ul. Skłodowskiej-Curie powstaje przedszkole dla 150 dzieci

Przy ul. Skłodowskiej-Curie rozpoczęła się budowa 6-oddziałowego przedszkola z wydawalnią posiłków. Koszt inwestycji wynosi 4.034.400 zł. Na zakończenie robót budowlanych wykonawca ma czas do końca września.

Budowa przedszkola przy ul. Skłodowskiej-Curie - 16.02.2018 · fot.


- Budowa budynku przedszkola jest przedsięwzięciem nowym, związanym z koniecznością dostosowania ilości miejsc w przedszkolach do wymogów ustawy reformującej system oświaty od roku szkolnego 2017/2018 - tłumaczą urzędnicy.

W ramach robót budowlano-instalacyjnych i montażowych zakłada się budowę jednokondygnacyjnego budynku przedszkola bez podpiwniczenia, harmonijnie nawiązującego do otaczającej zabudowy na działkach sąsiednich. Przedszkole będzie dysponować miejscem dla sześciu grup dzieci po 25 osób każda z uwzględnieniem zaplecza sanitarno-szatniowo-socjalnego zarówno dla dzieci, jak i personelu. Dla wspomagania prawidłowego rozwoju dzieci zaplanowano gabinet logopedy.

W korytarzu pomiędzy salami przewidziano poszerzenie, w którym możliwa będzie organizacja okolicznościowych akademii i zebrań z udziałem rodziców. Kadra opiekuńczo-wychowawcza zajmie wydzieloną przestrzeń socjalną. Funkcję administracyjną spełnią: pokój dyrektora, pokój nauczycielski oraz sekretariat.

Budowa przedszkola przy ul. Skłodowskiej-Curie - 16.02.2018
Budowa przedszkola przy ul. Skłodowskiej-Curie - 16.02.2018 · fot.


W przedszkolu znajdzie się zaplecze kuchenne przystosowane do wydawania żywności z cateringu oraz przygotowywania własnych śniadań i podwieczorków. Obiekt zaprojektowany został jednak w sposób umożliwiający w przyszłości rozbudowanie pomieszczeń związanych z żywieniem do pełnowymiarowej kuchni z niezbędnym zapleczem magazynowym.

Na zewnątrz wydzielone zostaną trzy przestrzenie zabawowe dla dzieci o zróżnicowanym poziomie i stopniu trudności, odpowiednie dla grup 3, 4, 5 i 6-latków. Obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem zlokalizowane zostaną miejsca parkingowe. Wykonawca wybuduje również chodniki i oświetlenie, a także nasadzi zieleń. Ponadto teren przedszkola zostanie ogrodzony.

- Do opieki nad 150 dziećmi w przedszkolu przewidujemy zatrudnienie około 25 osób personelu i nadzoru. Przedszkole będzie funkcjonowało w systemie jednozmianowym, przy zmianie wydłużonej - rotacja personelu, zasadniczo w godzinach od 6.00 do 17.00. Zatrudnienie może się różnie kształtować w zależności od zmieniającego się zapotrzebowania - ilości dzieci w przedszkolu - podkreślają urzędnicy.

Budowa przedszkola przy ul. Skłodowskiej-Curie - 16.02.2018
Budowa przedszkola przy ul. Skłodowskiej-Curie - 16.02.2018 · fot.


Na zakończenie robót budowlanych wyznaczono nieprzekraczalny termin - 30 września. Wykonawcą jest Firma Budowlano-Handlowa IGMAR Robert Kadłubicki z Czańca. Koszt inwestycji wynosi 4.034.400 zł.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA