pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 22 lutego 2018
  • wyświetleń: 4223

[ZDJĘCIA] Trwa termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie

Nowe okna, docieplone mury, zmodernizowana kotłownia - tak w przyszłym roku wyglądać będzie Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich. Trwają prace związane z termomodernizacją budynku.

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie - 16.02.2018 · fot.


W obiekcie wymieniono już wszystkie okna. Obecnie wykonawca remontu prowadzi prace związane z ociepleniem fundamentów, a także wymianą instalacji c.o.

- To ogromna inwestycja, która jest konieczna. Budynek ma prawie osiemdziesiąt lat. Wymiana starych okien i instalacji pozwoli osiągnąć zamierzone efekty energetyczne. To kolejny obiekt, w którym przeprowadzamy kompleksową termomodernizację. W ubiegłym roku zakończyliśmy podobną inwestycję w Wiśle Małej, a wcześniej na os. Daszyńskiego. W najbliższym czasie będziemy przygotowywali wnioski o dofinansowanie w szkołach montażu instalacji odnawialnych źródeł energii - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Wykonawca ma czas, aby budynek "Jedynki" oddać do 31 sierpnia. Projekt zakłada wymianę źródeł ciepła, termomodernizację ścian piwnic i fundamentów, ścian budynku, a także wymianę instalacji c.o. oraz modernizację instalacji c.w.u. i kotłowni. Oszczędności uda się uzyskać także poprzez wymianę okien i drzwi.

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie - 16.02.2018 · fot.


Budynek został wzniesiony w 1939 roku. Obiekt składa się z bloku głównego o 3 kondygnacjach nadziemnych oraz 1 kondygnacji podziemnej. Do budynku głównego szkoły została dobudowana sala gimnastyczna ze sceną i częściowym podpiwniczeniem.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, działanie: 4.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej.

Na tę inwestycję Urząd Miejski przeznaczy prawie 3.699,978 mln zł. To kolejny krok w walce z ograniczaniem niskiej emisji. Żadna placówka oświatowa nie jest już dzisiaj opalana węglem.

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie - 16.02.2018 · fot.


BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.