pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 6 marca 2018
  • wyświetleń: 756

Zdrowo jem, więcej wiem - "W białej krainie" w SP nr 1 w Goczałkowicach

Od października klasa III d Szkoły Podstawowej w Goczałkowicach-Zdroju bierze udział w programie promującym zdrowy styl życia, organizowanym przez Fundację BOŚ, pod honorowym patronatem żony Prezydenta RP Agaty Kornhauser - Dudy.

Zdrowo jem, więcej wiem - „W białej krainie” - 2018


Dzieci w nieszablonowy sposób zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania i roli aktywności ruchowej. Celem prowadzonych zajęć jest wyrabianie w uczniach właściwych postaw i nawyków żywieniowych, poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie.

Za nami kolejny etap - zimowy. Poruszał on tematykę wpływu soli i cukru na organizm dziecka. Udaliśmy się do "Białej krainy". Analizowaliśmy etykiety różnych produktów spożywczych. Dzieci doszły do wniosku, że należy wybierać te produkty, które mają krótkie listy składników. Hasłem tego dnia zostało zdanie - "Będziemy czytać etykiety!". Wiedza dzieci na temat wpływu soli i cukru na nasze organizmy okazała się zaskakująco duża. Świadczy to o coraz większej świadomości rodziców na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie klasy IIId wspólnie ze swoimi rodzicami chętnie zaangażowali się w zabawę, której celem było wymyślenie przepisu na zdrowy słodycz. Pomysłów było sporo, wybrane przepisy prezentujemy na gazetce szkolnej na pierwszym piętrze. Niektórzy uczniowie przygotowali je w domach z rodzicami i przynieśli do szkoły aby każdy mógł ich spróbować. Było pysznie!

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Goczałkowicach

43-230 Goczałkowice-Zdrój
ul. Powstańców Śląskich 3

tel. 032 2107212
tel. 032 2107175

Jolanta Szczygieł

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.