Nieruchomoci Pszczyna Nieruchomoci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 7 marca 2018
  • wyświetleń: 3079

Pawłowice: prawie 500 wniosków o dopłatę do wymiany kotłów

Mieszkańcy Pawłowic złożyli 478 deklaracji udziału w programie ograniczania niskiej emisji w gminie poprzez wymianę starych kotłów węglowych na nowe ekologiczne źródła ciepła: kotły gazowe, pompy ciepła, kotły piątej klasy na węgiel lub biomasę. Planowana wysokość dotacji ma wynieść do 70% kosztów kwalifikowanych instalacji urządzenia grzewczego jednak nie więcej niż 7 tys. zł.

Kocioł, piec, palenie
W Pawłowicach mieszkańcy złożyli prawie 500 wniosków o dofinansowanie do wymiany kotłów. · fot.


W podziale na sołectwa, bez uwzględniania liczby mieszkańców, najwięcej deklaracji złożyli mieszkańcy Pawłowic (186) i Pielgrzymowic (107). Na trzecim miejscu są Warszowice (66), a następnie Golasowice (47), Jarząbkowice i Krzyżowice (po 28) oraz Pniówek (16). Tak duża liczba deklaracji oznacza, że gmina będzie ubiegać się o blisko 3,5 mln zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W Referacie Ochrony Środowiska i Rolnictwa trwa weryfikacja deklaracji, na podstawie których powstanie program ograniczenia niskiej emisji. To niezbędny dokument do ubiegania się o środki z WFOŚiGW. Decyzja o przyznaniu gminie ewentualnego dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu zapadnie najprawdopodobniej na przełomie lata i jesieni. Dopiero otrzymanie dofinansowania umożliwi podpisanie umów z poszczególnymi mieszkańcami i rozpoczęcie realizacji zadania, które potrwa do 2019 roku. W Referacie Ochrony Środowiska i Rolnictwa można również złożyć deklarację na listę rezerwową.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA