pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 9 marca 2018
  • wyświetleń: 779

Spotkanie doradców zawodowych na warsztatach szkolnych PZS nr 1

1 marca w budynku warsztatów szkolnych Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Gen. Józefa Bema w Pszczynie odbyło się spotkanie dyrekcji i kierownictwa szkoły z doradcami zawodowymi szkół powiatu pszczyńskiego. To już czwarte spotkanie doradców zawodowych w ramach działalności utworzonego przy placówce Centrum Informacji Zawodowej.

Spotkanie doradców zawodowych na warsztatach szkolnych PZS nr 1 - 1.03.2018 · fot.


Wśród zaproszonych gości znaleźli się: wicestarosta Krystian Szostak oraz przedstawicielka Powiatowego Urzędu Pracy - Izabela Żur. Głównym tematem spotkania była aktualna sytuacja na rynku pracy, kwestia zmian w szkolnictwie zawodowym, a także omówienie harmonogramu wizyt studyjnych w zakładach pracy oraz zajęć warsztatowych w PZS nr 1 skierowanych dla gimnazjalistów.

Dyrektor PZS nr 1 -Teresa Wojtanowicz podkreślała ogromną rolę doradców zawodowych w procesie wyboru ścieżki zawodowej młodego człowieka. Zwróciła również uwagę na konieczność diagnozowania predyspozycji zawodowych uczniów już odpowiednio wcześnie po to, by mieli szansę zwiększenia swojej wiedzy na temat zawodów, w których mogliby się kształcić. Kwestię aktualnej sytuacji na rynku pracy oraz barometr zawodowy 2018 przedstawiła pani Izabela Żur, podkreślając zawody deficytowe i konieczność uzupełnienia fachowców w danych branżach.

Oferta kształcenia "Samochodówki" jak najbardziej odpowiada na zapotrzebowanie dzisiejszego rynku pracy. Nowe kierunki kształcenia oraz innowacje pedagogiczne zwiększające szanse młodego pracownika na rynku pracy omówił pan Dariusz Chromik. Kierownik warsztatów szkolnych przedstawił szerokie spektrum możliwości, które dają innowacje będące dodatkiem do kształcenia w danym zawodzie. O kształceniu zawodowym oraz współpracy z pracodawcami mówił także wicestarosta pszczyński - Krystian Szostak, który zwrócił się z podziękowaniami do doradców zawodowych za trud i pracę włożoną w kształtowanie i rozwój zawodowy młodego pokolenia.

Centrum Informacji Zawodowej działające przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 wspiera gimnazjalistów w wyborze dalszej ścieżki zawodowej poprzez organizację warsztatów przedmiotowych, wizyt studyjnych oraz spotkań informacyjnych dla młodzieży i rodziców.

PZS nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.