pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 21 marca 2018
  • wyświetleń: 660

"Duży i Mały Ratownik" - pierwsza pomoc z Ochotniczym Hufcem Pracy

Po raz kolejny Ochotniczy Hufiec Pracy wraz z uczniami Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 podjął się zadania przeszkolenia dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

"Duży i Mały Ratownik" - pierwsza pomoc z Ochotniczym Hufcem Pracy


Odwiedziliśmy pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej nr 5 w Pszczynie, którzy aktywnie włączyli się w przygotowane przez nas warsztaty. Krótki wykład dotyczący podstawowych zagadnień związanych z udzielaniem pierwszej pomocy wysłuchany w skupieniu przez uczestników warsztatów został zilustrowany praktycznymi ćwiczeniami związanymi z omawianymi zagadnieniami. Telefony alarmowe, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i poszkodowanych, pozycja bezpieczna - boczna, resuscytacja krążeniowo-oddechowa, co zawiera apteczka, do czego może służyć koc termiczny, jak bandażować - zabezpieczać urazy, to główna tematyka praktycznych ćwiczeń, które dzieci wykonywały z przejęciem i zaangażowaniem.

Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały paski odblaskowe, które poprawią ich bezpieczeństwo na drodze oraz kolorowanki, które pomogą im lepiej zapamiętać telefony alarmowe. Nasza grupa ratowników została zaproszona na kolejne zajęcia do klas czwartych.12-6 Hufiec Pracy

43-200 Pszczyna
ul. Dworcowa 23, pok.19

tel. 32 4471700

Ochotniczy Hufiec Pracy

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.