pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 27 marca 2018
  • wyświetleń: 1212

[ZDJĘCIA] Sprawny w zawodzie ślusarz w PZS nr 1

W dniu 23 marca 2018 roku na Warsztatach Szkolnych Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie odbył się II Międzynarodowy Konkurs "Sprawny w zawodzie ślusarz".

Sprawny w zawodzie ślusarz w PZS nr 1


W konkursie udział wzięli uczniowie z Jablunkova (Czechy), Bielska Białej, Chorzowa, Jastrzębia Zdroju, Rudy Śląskiej, PZS nr 2 i PZS nr 1 w Pszczynie. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej, która polegała na rozwiązaniu testu i praktycznej, której celem było wykonanie z blachy 84x72x2 wspornika. Ocenie podlegało prawidłowe wykonanie i wypełnienie tabeli pomiarów oraz przebieg zadania. Nadzór nad wykonaniem części praktycznej zadania sprawowała powołana komisja.

Zmagania uczestników były na bardzo wyrównanym i wysokim poziomie, toteż wyłonienie zwycięzcy nie należało do najłatwiejszych. Zwycięzcą został reprezentant Szkoły Branżowej I stopnia nr 4 w Bielsku Białej Marek Biesok, II miejsce zajął reprezentant Centrum Kształcenia praktycznego i Doskonalenia Zawodowego w Rudzie Śląskiej - Marcin Bednarz, a III miejsce zajęli reprezentant Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 1 w Chorzowie - Michał Pluta i reprezentant naszej szkoły - Daniel Zahraj.

Rywalizacji uczestników przyglądali się starszy wizytator Kuratorium Oświaty Delegatura w Bielsku - Białej - Pan Andrzej Mróz, wicestarosta pszczyński - Pan Krystian Szostak oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy - Pani Bernadeta Sojka - Jany. Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody, a ich opiekunowie podziękowania.

Bardzo dziękujemy ofiarodawcom nagród za wsparcie naszego konkursu. Tu szczególne podziękowania należą się sponsorom nagród w konkursie firmom Z. Ś. GREŃ sp.j., "KOMIN-FLEX" sp. z o.o .

Konkurs przygotowali i przeprowadzili pan Dariusz Chromik i pan Tadeusz Michułka, a zadania konkursowe teoretyczne pomogła przygotować pani Luiza Lazar. Pan Dariusz Chromik miał dodatkowo za zadanie tłumaczenie zadań na język czeski.

Nauczycielom, dziękujemy za jej przygotowanie młodzieży oraz za pracę w komisjach nadzorujących w trakcie konkursu.

Anna Harazin

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.