pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 29 marca 2018
  • 25 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2528

[ZDJĘCIA] Dni otwarte w Zespole Szkół nr 3 Specjalnych

10 i 11 kwietnia były Dniami Otwartych Drzwi w Zespole Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie.

Dni otwarte w Zespole Szkół nr 3 Specjalnych - 10-11.04.2018 · fot.


Pierwszego dnia kandydaci mogli zapoznać się z ofertą Branżowej Szkoły I Stopnia nr 4 Specjalnej. Uczestniczyli w zajęciach otwartych w pracowniach gastronomicznych. Pod opieką nauczycieli zawodu oraz starszych kolegów i koleżanek mogli się zmierzyć z arkanami zawodowymi. Sporządzali różnego rodzaju potrawy zgodnie recepturami. W ich wykonaniu zostały zrobione: bananowa chmurka, tortille, muffinki czekoladowe, zupa, hamburgery, bułki nadziewane farszem.

Uczniowie wzięli również udział w warsztatach: prezentacji zawodów, predyspozycji osobistych i planów zawodowych, oraz w autoocenie swoich predyspozycji i zainteresowań zawodowych.

Drugiego dnia w szkolnych progach zagościli rodzice i uczniowie zainteresowani przyjęciem do Szkoły Podstawowej nr 23 Specjalnej oraz Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy. Rodzice zapoznali się z ofertą placówki, wyposażeniem szkoły, mogli obserwować zajęcia lekcyjne, porozmawiać z nauczycielami, poznać specjalistyczne metody pracy, zwiedzić szkołę.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowanych dla nich zabawach i atrakcjach związanych z zajęciami otwartymi i z uśmiechami powróciły do domów.

Zainteresowanych szkołą odsyłamy na stronę internetową www.zs3s.pna.pl

Wojciech Czernik

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.