pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 3 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 657

[ZDJĘCIA] Fundacja Window of Life w PZS nr 1

W Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie odbyło się spotkanie poświęcone Ugandzie. Wykład dla uczniów poprowadziła Magdalena Stekla.

Fundacja Window of Life w PZS nr 1 - 03.2018


To było wyjątkowe spotkanie, przybliżające problemy i radości życia dzieci w Ugandzie. Wszystkim nam pozwoliło ono na chwilę zatrzymać się i zobaczyć świat z innej perspektywy. Byliśmy pod wrażeniem ogromu prac, zaangażowania, a przede wszystkim serca włożonego w pomoc i opiekę nad opuszczonym dziećmi. Przesłaniem prelekcji było nie tylko uwrażliwienie nas na problemy dzieci w Afryce, ale zachęta do działania dla poprawy ich życia: "Obudźcie w sobie moc i wykorzystajcie ją w dobrym celu".

Założycielki fundacji Window of Life łączy idea pomocy dzieciom porzuconym i osieroconym. Na wzór idei okien życia w Polsce powstał w Ugandzie Dom Dziecka Window of Life. Fundacja Window of life powstała z inicjatywy Marty Majewskiej w kwietniu 2011 roku. Celem fundacji jest wspieranie lokalnych inicjatyw na rzecz poprawy warunków życia dzieci z Ugandy i Rwandy.

PZS nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.