pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 12 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 682

Uczennice SP w Górze przygotowały projekt o Wincentym Witosie

Patrycja Jagos i Liliana Rodak - uczennice z klasy VII Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górze są kandydatkami na XXIV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Jest to projekt edukacyjny realizowany przez Kancelarię Sejmu we współpracy z innymi instytucjami.

Uczennice Szkoły Podstawowej w Górze przygotowały projekt o Wincentym Witosie - 04.2018 · fot.


Temat tegorocznej rekrutacji brzmi: ,,Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej". Siódmoklasistki musiały wybrać posła na Sejm I kadencji w 1922 roku, napisać jego biogram i zorganizować mu kampanię wyborczą, uwzględniając środki przekazu dostępne w owych czasach.

Dziewczyny wybrały Wincentego Witosa, ponieważ dbał o interesy polskiej wsi, a my jesteśmy gminą o wiejskim charakterze. Dzięki uprzejmości lokalnego zespołu "Górzanie" Patrycja i Liliana mogły zorganizować wiec wyborczy dla Wincentego Witosa w Domu Socjalnym w Górze. W rolę Wincentego Witosa wcielił się Nataniel Wala. Następnie nasz kandydat na posła udał się na przejażdżkę po wsi powozem konnym i pracującym w polu chłopom przedstawił swój program wyborczy. Na koniec Witos spotkał się z dziećmi pasącymi krowy i obiecywał edukację dla wszystkich.

Kandydatki na posłanki wraz z opiekunkami Agnieszką Hatłas i Michaliną Madeją dziękują mieszkańcom Góry za wyrozumiałość, pomoc i życzliwe wsparcie projektu.

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze

43-227 Góra
ul. Pszczyńska 34

tel. 032 2117129

Szkoła Podstawowa w Górze

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.