pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 14 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 497

Mistrz Kuchni - konkurs w Szkole Podstawowej w Pielgrzymowicach

Już od pięciu lat uczniowie klas szóstych w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach uczestniczą w eliminacjach do konkursu kulinarnego o tytuł Mistrza Kuchni. Wydarzenie to, przygotowane i przeprowadzone przez dyrektora szkoły Andrzeja Pilisa, jest kontynuacją treści edukacyjnych przekazywanych uczniom na zajęciach z techniki. W tym roku zajęcia z techniki dotyczące zasad prawidłowego żywienia oraz eliminacje do konkursu w klasie szóstej przeprowadziła Barbara Bazgier-Woźny.

Mistrz Kuchni - konkurs w SP Pielgrzymowice
Mistrz Kuchni - konkurs w Szkole Podstawowej w Pielgrzymowicach · fot.


Uczestniczkami finałowej rozgrywki były uczennice, które zostały wyłonione spośród wszystkich uczniów klasy szóstej, przygotowujących sałatki oraz kanapki podczas zajęć technicznych. Autorkami najsmaczniejszych potraw okazały się same dziewczęta: Marta Grabska, Karolina Herman, Natalia Rogus, Joanna Paraluk, Julia Trzaskalik oraz Karolina Zamojska, i to właśnie one wzięły udział w wielkim finale w czwartek, 12 kwietnia, nad którym patronat objęła restauracja Smak Regionu. Obecny podczas finału właściciel Restauracji, Tadeusz Kudła, otwierając zmagania konkursowe życzył wszystkim zwycięstwa i zapraszał do restauracji nie tylko w celach konsumpcyjnych ale także do odwiedzenia kuchni.

Funkcje jurorów konkursu pełniły: Teresa Goszyc - intendentka szkolnej stołówki oraz przewodnicząca jury, pracownice Restauracji Smak Regionu - Paulina Drobek i Mirela Drobek oraz Grażyna Herok - szefowa kuchni SP Pielgrzymowice.

Mistrz Kuchni - konkurs w SP Pielgrzymowice
Mistrz Kuchni - konkurs w Szkole Podstawowej w Pielgrzymowicach · fot.


Przed uczestniczkami stanęły niełatwe zadania. W domu każda z nich przygotowała krótką prezentację na temat swoich zainteresowań, umiejętności i sukcesów. Zadaniem domowym było również przygotowanie z pomocą rodziców popisowej potrawy, a mamy, tatusiowie i siostry, które pomagały swoim córkom w ich przygotowaniu, obecni byli również podczas turnieju i nie tylko dopingowali i trzymali kciuki, ale również włączyli się w jeden z etapów konkursu.

Konkurencje kulinarne przebiegały w następujących kategoriach: wykonanie klusek śląskich, przygotowanie pierogów, sałatka jarzynowo - warzywna oraz ubijanie piany z białek. Ocenie podlegało także danie przygotowane w domu.

Mistrz Kuchni - konkurs w SP Pielgrzymowice
Mistrz Kuchni - konkurs w Szkole Podstawowej w Pielgrzymowicach · fot.


Widownia tradycyjnie już została obdarowana przez Radę Rodziców słodkim kołaczem śląskim, który przekazała uczniom Przewodnicząca Rady Iwona Parma.

Z inicjatywą warsztatów kulinarnych wystąpiła obecna na konkursie przewodnicząca KGW Pielgrzymowice - Brygida Baron.

Werdyktem jury tytuł Mistrza Kuchni 2018 otrzymała Marta Grabska. Na podium znalazły się również: Karolina Herman - II miejsce i Joanna Paraluk - III miejsce. Wszystkie uczestniczki konkursu otrzymały nagrody ufundowane przez Sponsora. Do zobaczenia za rok.

Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach

43-250 Pielgrzymowice
ul. Powstańców 6

tel. 032 4723108

new / pless.pl, źródło: Szkoła Podstawowa w Pielgrzymowicach

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.