Nieruchomoci Pszczyna Nieruchomoci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 15 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 1259

Kosmiczny projekt gimnazjalistek w Pielgrzymowicach

Uczennice gimnazjum w Pielgrzymowicach zrealizowały projekt edukacyjny pt. "Jakie zagrożenia niosą za sobą kosmiczne śmieci?".

Kosmiczny projekt gimnazjalistek, Pielgrzymowice
Kosmiczny projekt gimnazjalistek w Pielgrzymowicach · fot.


Daria Grodoń, Paulina Lerch, Klaudia Micherda, Aneta Pala i Anna Szuścik uczennice klasy 2b Gimnazjum w Pielgrzymowicach zrealizowały projekt edukacyjny pt. "Jakie zagrożenia niosą za sobą kosmiczne śmieci?". Jednym z punktów realizowanego zadania było łączenie z członkami zespołu pracującego nad satelitą PW-Sat2, które odbyło się 10 kwietnia.

Kosmiczny projekt gimnazjalistek, Pielgrzymowice
Kosmiczny projekt gimnazjalistek w Pielgrzymowicach · fot.


Dominik Roszkowski oraz Michał Gumiela, którzy są studentami Politechniki Warszawskiej w ciekawy sposób opowiedzieli o pracach nad projektem, a swoje wypowiedzi uzupełniali zdjęciami, animacjami oraz krótkimi filmami. Z rozmowy uczniowie dowiedzieli się m.in., że głównym celem misji jest przetestowanie specjalnego żagla, który ma sprowadzić satelitę z orbity w gęste warstwy atmosfery, gdzie ulegnie spaleniu. PW-Sat2 ma zostać wyniesiona w drugiej połowie 2018 roku na pokładzie rakiety Falcon 9.

Projekt edukacyjny, którego opiekunem była Anna Adamek, miał na celu zainteresować uczniów naukami ścisłymi poprzez ukazanie ich w kontekście tematyki kosmicznej.

43-252 Pielgrzymowice
ul. Powstańców 6

tel. 32 4729443
fax 32 472944343-250 Pielgrzymowice
ul. Powstańców 6

tel. 032 4723108

new / pless.pl, źródło: Szkoła Podstawowa w Pielgrzymowicach

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA