pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 18 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 1089

Konkurs "Mam talent na bezpieczeństwo" dla najmłodszych

"Mam talent na bezpieczeństwo" to konkurs, w którym swój udział zgłosiły także szkoły podstawowe i przedszkola z powiatu pszczyńskiego. Organizowany jest przez Wojewodę Śląskiego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Śląskie Kuratorium Oświaty, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz TVP 3 Oddział Katowice. Artystyczne zmagania uczniów i przedszkolaków mają na celu zwiększenie wrażliwości na istotę bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

Konkurs "Mam talent na bezpieczeństwo"
Konkurs "Mam talent na bezpieczeństwo" · fot.


Propozycja udziału w konkursie jest skierowana do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i szkół średnich. Tematyka konkursu obejmuje m.in. zagadnienie zagrożenia związanego z uczestnictwem w ruchu drogowym i wizji bezpiecznej komunikacji. Konkurs obejmuje przygotowanie pracy w dowolnej formie artystycznej. Przedszkolaki z pszczyńskiej "jedynki" przygotowały występ sceniczny. Pracując kilka dni nad projektem, przy pomocy swojej pani- wychowawczyni pełniącej rolę artystycznego opiekuna, zespół maluchów stworzył film prezentujący zasady bezpiecznego przechodzenia przez pasy.

Konkurs "Mam talent na bezpieczeństwo"
Konkurs "Mam talent na bezpieczeństwo" · fot.


Przedszkolaki zadbały o scenografię i kostiumy. Grupą zielonych, czerwonych i pomarańczowych "Światełek" dowodził mały policjant, a całość występów spięły krótkie rymowanki, czyli elementarne prawdy o bezpieczeństwie na drodze. Teraz pozostaje już tylko czekać na wyniki konkursu. Przedszkolaki z Pszczyny liczą na pozytywną ocenę swojej pracy. Mają nadzieję, że ich starania zostaną docenione i będą mogli zobaczyć swój film wśród wyróżnionej dziesiątki publikowanej na stronie śląskiej policji.

Konkurs "Mam talent na bezpieczeństwo"
Konkurs "Mam talent na bezpieczeństwo" · fot.


Gala Finałowa z rozdaniem nagród, pokazem nagrodzonych filmów i prelekcją na temat stanu bezpieczeństwa na drogach województwa śląskiego odbędzie się 1 czerwca w wyznaczonej sali na terenie miasta Katowice.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.