Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 19 kwietnia 2018
  • 24 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2368

[WIDEO, ZDJĘCIA] Powiatowy Konkurs Radosnej Piosenki Religijnej

W czwartek, 12 kwietnia w sali koncertowej PCK-ulu odbył się Powiatowy Konkurs Radosnej Piosenki Religijnej, w edycji "W mocy Ducha Świętego". W konkursie uczestniczyło 90 uczniów z 11 Szkół Podstawowych. Organizatorem był ZSP z Czarkowa.Uczestnicy reprezentowali m. in. szkoły z Pszczyny, Studzienic, Jankowic, Ćwiklic, Woli, Rudziczki, Wisły Małej, Czarkowa. Wśród uczestników byli również uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowicach. O godzinie 11.00 rozpoczęło się wielkie śpiewanie. Jury w składzie m.in. przewodniczący - muzykolog, ks. dr Krzysztof Kmak, proboszcz parafii pod wezwaniem św. Karola Boromeusza w Kryrach, metodyk katechetyczny Dorota Szklany i Aleksandra Niemiec nie mieli łatwego zadania, bo repertuar był różnorodny, a poziom wysoki i wyrównany.

Powiatowy Konkurs Radosnej Piosenki Religijnej - 12.04.2018 · fot.


W kategorii zespoły wokalne klasy IV-VII szkołę z Krzyżowic reprezentowali uczniowie pod tradycyjną nazwą "Morcinkowo Czelodka". W regionalnych strojach pięknie zaśpiewali pieśń ku czci Ducha Świętego. W zespole, zgodnie z regulaminem, mogło wystąpić tylko 10 najlepszych. I tak 9 dziewcząt i jeden chłopak pod kierunkiem Barbary Baron wyśpiewali I Miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Religijnej. Natomiast uczennice klasy 3a przygotowały utwór pod tytułem "Duchu Święty wołam przyjdź" i zajęły III miejsce w kategorii - soliści klasy I-III. Gratulujemy zdobytych miejsc i życzymy dalszych sukcesów na ścieżce artystycznej.

ZSP w Krzyżowicach
Zespół Szkolno-Przedszkolny z Krzyżowic wyśpiewał I Miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Religijnej. · fot.


Wszyscy uczestniczący w konkursie wraz z opiekunami otrzymali dyplomy oraz pamiątkową opaskę na rękę z symbolem Ducha Świętego i Jego darami. Zwycięzcy konkursu otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe, które wręczali przewodniczący Jury ks. dr Krzysztof Kmak i dyrektor mgr Jolanta Skrzyńska ZSP w Czarkowie.

Przebieg konkursu wniósł wiele radości, emocji i wzruszeń dla uczestników i publiczności. Przyszłoroczna edycja planowana w styczniu będzie poświęcona "Kolędom Bożonarodzeniowym". Już dziś zapraszamy miłośników piosenki religijnej.

ZSP w Krzyżowicach
Zespół Szkolno-Przedszkolny z Krzyżowic wyśpiewał I Miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Religijnej. · fot.


43-254 Krzyżowice
ul. Szkolna 7

tel. 32 4723715
fax 32 4723715

Małgorzata Fischer

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA