pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 26 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 684

Uczniowie PZS 2 odebrali certyfikaty potwierdzające udział w stażu

"Aktywni zdobywają doświadczenie" to projekt realizowany w Powiatowym Zespole Szkół nr 2, który 81 uczniom dał możliwość poszerzenia kwalifikacji w zagranicznych przedsiębiorstwach. 18 kwietnia młodzież odebrała dokumenty potwierdzające udział w stażu.

Uczniowie PZS nr 2 odebrali certyfikaty potwierdzające udział w zagranicznym stażu - 18.04.2018 · fot.


Uroczystą galę rozdania certyfikatów otworzył dr hab. Krzysztof Zamasz, wykładowca akademicki m.in. na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, ekonomista, menager, który doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Grupie Tauron Polska Energia oraz pracując na stanowisku prezesa zarządu Grupy Enea. Obecnie Wiceprzewodniczący Zarządu Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii. Zaproszony gość opowiadał młodym technikom o wyznaczaniu sobie celów, stawianiu coraz wyżej poprzeczki nawiązując do swojej niezwykle bogatej ścieżki kariery. Było to niezwykle inspirujące spotkanie.

Jutro zaczyna się dziś. Starosta pszczyński Paweł Sadza, który wręczał uczniom certyfikaty, podkreślił, że wdrażając w szkołach tego typu projekty wykorzystujemy 100% europejskich możliwości. I dodał - od waszego sposobu myślenia dzisiaj, zależy jaka będzie wasza przyszłość.

W projekcie udział wzięło 81 uczestników, którzy wyjechali na miesięczny staż do różnych krajów Europy, takich jak: Portugalia, Irlandia, Niemcy i Republika Czeska. Wśród kierunków objętych stażem był technik informatyk, technik ekonomista, technik logistyk, technik elektryk, technik mechatronik, technik budownictwa, technik obsługi turystycznej, technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

Uczniowie PZS nr 2 odebrali certyfikaty potwierdzające udział w zagranicznym stażu - 18.04.2018 · fot.


Potwierdzeniem zdobytych kwalifikacji rozpoznawalnych na rynkach całej Europy jest Certyfikat - najważniejszy dokument, jaki otrzymują uczniowie po stażu oraz Europass-Mobilność wydawany przez Krajowe Centrum Europass.

Celem projektu "Aktywni zdobywają doświadczenie", którego finansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego wyniosło ponad 846 tys. zł, było zapewnienie uczniom łatwiejszego startu w przyszłość, poprzez zdobywanie umiejętności i kwalifikacji w europejskim wymiarze.

Na fortepianie brawurowo zagrał młody pianista, uczeń I LO im. B. Chrobrego w Pszczynie, Dawid Bielenin wykonując utwór Siergieja Rachmaninowa - Preludium cis-moll oraz muzykę z filmu "Piraci z Karaibów" w aranżacji Jarrod Radnich.

Od września 2016 roku w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie realizowany jest projekt "Aktywni zdobywają doświadczenie" finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach projektu "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego" realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Uczniowie PZS nr 2 odebrali certyfikaty potwierdzające udział w zagranicznym stażu - 18.04.2018 · fot.


PZS nr 2 w Pszczynie

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.