pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 27 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 847

"Moja miłość ma już nowy adres: Lizbona". PZS 2 w Portugalii

Z początkiem kwietnia grupa uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 z kierunków technik logistyk i technik ekonomista wyruszyła do urokliwego Montijo w południowej Portugalii na miesięczny staż doskonalący ich w wyuczanym zawodzie.

„Moja miłość ma już nowy adres: Lizbona” - uczniowie PZS 2 na praktykach w Portugalii - 04.2018 · fot.


Obecnie PZS 2 realizuje projekt "Aktywni zdobywają doświadczenie", którego wartość wynosi 846 543,96 tys. zł. Tylko z tego projektu na staże zagraniczne wyjechało 81 uczniów z dziewięciu różnych kierunków, odwiedzając takie kraje jak Niemcy, Irlandia, Czechy i Portugalia. Ostatnia, siódma grupa wraca w maju.

Po pomyślnym przejściu rekrutacji grupa pięciu logistyków i ośmiu ekonomistów odbyła kurs języka portugalskiego oraz przygotowanie pedagogiczne i kulturowe, by łatwiej rozpocząć przygodę w dalekiej Portugalii.

Młodzi ekonomiści pracują w biurach i hotelach, natomiast logistycy zajmują się pracą w magazynach dużych sklepów. Czas pracy trwa 8 godzin dziennie. Wieczorami młodzi technicy korzystają z uroków Montjo, relaksując się nad oceanem i smakując lokalnej pysznej kuchni wraz z grupą z Łotwy i Słowacji.

"Moja miłość ma już nowy adres: Lizbona" - uczniowie PZS 2 na praktykach w Portugalii - 04.2018 · fot.


Weekendy spędzają bardzo aktywnie. W soboty zazwyczaj odbywają się wycieczki zaplanowane przez partnera współorganizującego staż. Naszym uczniom udało się zwiedzić romantyczny Pałac Narodowy Pena w Sintrze, pełne replik i modeli okrętów, na których Portugalczycy podbijali świat, Muzeum Morskie oraz Muzeum Militarne w Lizbonie.

Młodzież podziwiała przylądek Cabo de Roca nad Oceanem Atlantyckim położony na zachód od Lizbony, który jest najdalej wysuniętym punktem stałego lądu Europy. Odwiedzili również jeden z najbogatszych kurortów tutejszego regionu - Cascais.

Niedziele stażyści planują sobie sami. Ostatnią popłynęli promem z Montjo do Lizbony, gdzie po prostu miło spędzili czas i odpoczęli po całym tygodniu pracy.

"Moja miłość ma już nowy adres: Lizbona" - uczniowie PZS 2 na praktykach w Portugalii - 04.2018 · fot.


Zapraszamy do polubienia funpage'a na Facebooku, gdzie na bieżąco zamieszczane są informacje z wyjazdu.

Od września 2016 roku w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie realizowany jest projekt "Aktywni zdobywają doświadczenie" sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach projektu "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego" realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Projekt zakończy się w czerwcu 2018.

PZS nr 2 w Pszczynie

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.