pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 27 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 638

O cyberprzemocy i konsekwencjach nieprzestrzegania prawa

W poniedziałek, 23 kwietnia we wszystkich klasach siódmych zostały przeprowadzone warsztaty na temat cyberprzemocy oraz konsekwencji nieprzestrzegania prawa.

Czym jest cyberprzemoc? Jak się przed nią bronić? I jakie są konsekwencje dopuszczających się sprawców? Odpowiedzi na te i inne pytania poznali uczniowie w ramach spotkania ze st.sierż. Szymonem Czyszem, profilaktykiem z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. W trakcie zajęć zaprezentowane były uczniom krótkie filmy obrazujące omawiane zagadnienia oraz konsekwencje w przypadku nieprzestrzegania prawa.

Przedstawione historie bohaterów miały pokazać młodzieży, z jakimi odczuciami musi zmierzyć się ofiara cyberprzemocy, miały też uświadomić ze wstyd ,poniżenie, samotność mogą w rezultacie doprowadzić do odsunięcia się od rówieśników czy też rodziny. Poruszone zostały także kwestie bezpiecznego korzystania z internatu zgodnie z literą prawa. Uczniowie wzięli czynny udział w zajęciach pracując w formie miniwarsztatowej. Zajęcia cieszyły się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Marcela Kanafek-Lewandowska

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.