pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 25 maja 2018
  • wyświetleń: 607

VII edycja sztafety maratońskiej 2018 w Pawłowicach

W sobotę, 19 maja już po raz siódmy na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pawłowicach zorganizowano "Sztafetę Maratońską". W tym roku zmagania biegowe zostały poprzedzone minutą ciszy dla upamiętnienia górników, którzy zginęli na początku maja w kopalni Zofiówka.

VII edycja sztafety maratońskiej 2018 w Pawłowicach - 19.05.2018 · fot.


O godzinie 8.10, po krótkiej rozgrzewce, uczniowie szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych, absolwenci oraz nauczyciele rozpoczęli zmagania z "królewskim dystansem". Uczestnicy sztafety pokonywali kolejne okrążenia stadionu, pamiętając o uzupełnianiu płynów izotonicznych oraz witamin.

Po przebiegnięciu ok. 29 km, pojawiła się realna szansa na poprawienie dotychczasowego rekordu 2h 29’ 49". Warunkiem było pokonywanie kolejnych "kółek" w tempie co najmniej 3’50" na kilometr. Nikogo nie trzeba było dodatkowo motywować. Kolejne zmiany były bardzo "mocne".

Ostatecznie po 2h 23’ 55" drużyna w składzie: Natalia Bronny, Paulina Frątczak, Natalia Gwiaździńska, Małgorzata Szuścik, Paulina Macharzyńska, Natalia Karwacka, Grzegorz Machnik, Jakub Wieremczuk, Robert Kamiński, Krystian Piątyszek, Bartłomiej Jaszczuk, Paweł Frątczak, Piotr Frątczak, Maria Lerch, Norbert Mosioł, Adrian Mencner minęła linię mety. Po krótkim odpoczynku do wszystkich biegaczy dotarło, że nowy rekord jest o ponad 5 minut lepszy od poprzedniego. Radości nie było końca. Wszyscy wzajemnie gratulowali sobie osiągniętego wyniku.

Na koniec odbyła się uroczysta dekoracja "piernikowymi medalami" i dyplomami. Tradycyjnie już był słodki poczęstunek i mnóstwo pozytywnej energii.

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach

43-250 Pawłowice
ul. Pukowca 4

tel. 032 4721952

Adrian Mencner

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.