pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 29 maja 2018
  • wyświetleń: 1619

[ZDJĘCIA] Wiosenne Spotkanie z Folklorem w Pielgrzymowicach

Już po raz czternasty spotkali się w auli Szkoły Podstawowej im. K. Miarki w Pielgrzymowicach miłośnicy folkloru.

Wiosenne Spotkanie z Folklorem w Pielgrzymowicach - 24.05.2018 · fot.


24 maja o godz. 9.00 rozpoczęła się coroczna impreza - święto pieśni i gwary - XIV Wiosenne Spotkanie z Folklorem. Wszystkich uczestników i zaproszonych gości powitał dyrektor szkoły Andrzej Pilis.

Po części oficjalnej rozpoczęły się przesłuchania konkursowe w dwóch kategoriach: godka i pieśniczka. Tym razem w skład jury weszli: Marek Szołtysek, Agnieszka Kieloch i Grzegorz Pakura. Jurorzy przesłuchali łącznie 22 uczestników. W kategorii "godka" zaprezentowało się 9 uczniów, a występów w kategorii "pieśniczka" było 13, w tym 2 zespoły, 3 duety i 8 solistów. Podczas części konkursowej w śpiew zaangażowana była również widownia śpiewająca krótką piosenkę: Nic nas tak nie cieszy.

Obecność wśród członków jury Marka Szołtyska stworzyła okazję do poproszenia go o wygłoszenie monologu, którym zainteresował i rozbawił całą widownię. Wiosenne Spotkanie z Folklorem nie mogłoby się obejść bez obecności miejscowego zespołu śpiewaczego "Niezapominajki", który i w tym roku zaprezentował się przed publicznością.

Jednym z punktów spotkania była możliwość zwiedzenia wystawy rękodzieła wykonanego przez miejscowe artystki - Janinę Lazar i Elżbietę Foltyn. Tym razem podziwialiśmy ozdoby zrobione z papieru oraz przepiękne eksponaty wykonane z tak zwanej wikliny papierowej.

Po przerwie na scenie pojawili się aktorzy - nauczyciele z SP Pielgrzymowice, którzy wcielili się w role postaci z bajki (tym razem współczesnej) - Śląski Shrek. Żywiołowa reakcja widowni pozwala przypuszczać, że chyba wszystkim się podobało.

Obsada bajki Śląski Shrek: Narrator - Agnieszka Kieloch, Shrek - Andrzej Pilis, Fiona - Celina Piwko, Król - Grzegorz Pakura (gościnnie), Królowa - Izabela Pilis, Lord Farqad - Aleksander Rudzki, Osioł - Marcin Makula, Smoczyca - Barbara Bazgier - Woźny, Śnieżka - Magdalena Machnik, Umazaniec - Małgorzata Dziendziel, Dobra wróżka - Marta Welchar, Lustro - Anna Boruta, montaż i obsługa prezentacji - Paweł Sroka
Nadszedł wreszcie oczekiwany przez wszystkich moment ogłoszenia wyników konkursu. Przewodniczący jury - Marek Szołtysek odczytał nazwiska nagrodzonych, a nagrody wręczyła sekretarz gminy Pawłowice - Joanna Śmieja oraz członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego - Grzegorz Nogły.

Wyniki:

Kategoria "godka":
1. Zofia Gruszka - ZSP Kryry
2. Dawid Boruta - SP Pielgrzymowice
3. Karolina Dąbrowska - ZSP Krzyżowice

Wyróżnienie:
  • Piotr Gruszka - ZSP Kryry
  • Weronika Cymorek - ZS Zebrzydowice


Kategoria "pieśniczka":
1. Hanna Skorupka - SP Pielgrzymowice
2. Natalia i Marta Wawrzyczek - SP Pielgrzymowice
3. Martyna Masny i Wiktor Kocek - ZSP Studzienice
Kamila Czyż - SP Pielgrzymowic

Wyróżnienia:
  • Zespół śpiewaczy SP nr16 Jastrzębie Zdrój
  • Oliwia Piech - ZSP Studzienice
  • Emilia Zielonka - ZSP Kryry


Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg tegorocznego spotkania, które uzyskało wiele pozytywnych opinii uczestników oraz zaproszonych gości, co daje nadzieję na kontynuowanie tej tradycji znowu w przyszłym roku, już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach

43-250 Pielgrzymowice
ul. Powstańców 6

tel. 032 4723108

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice, Szkoła Podstawowa w Pielgrzymowicach

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.