pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 15 czerwca 2018
  • wyświetleń: 1050

Nagroda Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach dla PZS nr 2

W czwartek, 14 czerwca w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka w województwie śląskim w roku szkolnym 2017/2018, podsumowano Kampanię "Razem raźniej".

Nagroda Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach dla Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. K. Miarki w Pszczynie


W ramach kampanii zorganizowano konkurs pod tytułem "Przyjazna szkoła/placówka" dla wszystkich typów szkół województwa śląskiego. Od 15 lutego do 30 maja uczniowie z klas liceum o innowacji: pedagog społeczny w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. K. Miarki w Pszczynie, wykonali wszystkie z sześciu zaleconych zadań:
- opracowali scenariusz apelu szkolnego "Prawa i obowiązki ucznia",
- wykonali prezentację przedstawiającą zajęcia integracyjne "Razem na wycieczce",
- przedstawili działania prowadzone systematycznie i okazjonalnie "Codzienna pomoc koleżeńska w naszej społeczności",
- stworzyli "Kartki urodzinowe dla kolegi",
- przygotowali plakat oraz scenariusz z zajęć pt. "Moja rola w rodzinie",
- zamieścili na stronie internetowej Szkoły fotoreportaż z "Dnia Tolerancji w Szkole".

Był to konkurs wielozadaniowy, pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty, do którego zgłosiły się 163 szkoły z województwa śląskiego. Tylko jedna szkoła ponadgimnazjalna w całym powiecie pszczyńskim - Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. K. Miarki w Pszczynie, otrzymała tytuł Przyjazna Szkoła!

W kategorii szkół podstawowych, w powiecie pszczyńskim, tytuł Przyjazna Szkoła otrzymała Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie.

Na sukces pracowali uczniowie klas liceum o innowacji: pedagog społeczny, pod opieką: dr Natalii M. Ruman oraz mgr Joanny Koczuby. Wicekurator Dariusz Domański doceniając pracę, złożył na ręce obu Pań pisemne podziękowanie od Śląskiego Kuratora Oświaty Urszuli Bauer za działalność, która stanowi przykład efektywnej pracy na rzecz integracji i edukacji włączającej kierowanej do uczniów i wychowanków szkoły, jak również za otwartość na podejmowanie wszelkich propozycji działań edukacyjnych, zapewniających poszerzenie wiedzy i umiejętności, które mobilizuje do dalszej pracy innowacyjnej.

Wicekurator Oświaty Dariusz Domański pochwalił działania uczniów z Ośrodkiem Matka Boża Różańcowa w Starej Wsi oraz Szkołą Specjalną w Pszczynie, również wyraził zgodę i zaszczycił obecnością na wspólnej fotografii. Nasza Szkoła obiecała jeszcze większe zaangażowanie w społeczności lokalnej w następnym roku szkolnym. Zapraszamy do liceum o innowacji: pedagog społeczny w PZS 2 wszystkich, którzy lubią podejmować nowe wyzwania i pomagać innym!

Natalia Ruman

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.