pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 15 czerwca 2018
  • wyświetleń: 2976

[ZDJĘCIA] Projekty III LO wśród najlepszych!

W piątek, 15 czerwca uczniowie klasy IC III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie wzięli udział w uroczystej gali podsumowującej projekt "Dbam o przyszłość" realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Grupę AXA. Realizowane przez nich pod kierunkiem p. Barbary Garncarek-Zuber i p. Moniki Zalas projekty znalazły się wśród 10 najlepszych projektów.

Projekty III LO wśród najlepszych!


W ramach projektu uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób podejmuje się decyzje finansowe oraz jakie są (bądź mogą być) konsekwencje tych decyzji lub ich braku. Ponadto uczestnicy rozmawiali na temat wpływu różnych decyzji na finanse osobiste. Omawiane były zagadnienia związane z ryzykami, które towarzyszą w codziennym życiu oraz sposobami ich zapobiegania lub minimalizowania.

Zdobytą podczas warsztatów wiedzą uczniowie postanowili podzielić się z uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie, realizując mini projekty. Pierwszy z nich- "Ucieknij od nieświadomości"- przybrał formę escape roomu. Uczestnicy zabawy musieli wydostać się z pokoju, planując swoją ścieżkę kariery i podejmując decyzje, które uchronią ich przed katastrofą finansową. Celem drugiego projektu- "Szczęście w nieszczęściu" było stworzenie filmu poklatkowego, który miał w jak najprostszy i najbardziej efektowny sposób przybliżyć dzieciom z 1 klasy szkoły podstawowej temat ubezpieczeń.

Zrealizowane projektu zostały docenione przez komisję i zakwalifikowane do gali finałowej, która odbyła się w Warszawie. Podczas podsumowania uczniowie zaprezentowali efekty swojej pracy oraz wzięli udział w ciekawych warsztatach.

III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie

43-200 Pszczyna
ul. Kazimierza Wielkiego 5

tel. 32 2103620

Monika Zalas

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.