pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 18 czerwca 2018
  • wyświetleń: 761

[ZDJĘCIA] Cappuccino z Osiecką w PZS nr 1

W czwartek 7 czerwca w PZS nr 1 odbył się wieczorek poetycki "Cappuccino z Osiecką", który został przygotowany przez uczniów klasy I AT i III AT pod nadzorem nauczycieli: Pani wicedyrektor Agnieszki Klimczok, Pani Urszuli Strzałki - Wcisło oraz Pani Anny Harazin.

Cappuccino z Osiecką w PZS nr 1 - 07.06.2018 · fot.


Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Wicestarosta Pszczyński Krystian Szostak, Pani Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym Pszczyny Krystyna Świerkot - Żmij, Pani Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej, Pani Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Pani Komendant OHP Joanna Grygierczyk oraz licznie przybyli na spotkanie nasi emerytowani nauczyciele.

W klimacie kawiarnianym mogliśmy posłuchać najbardziej znanych utworów Agnieszki Osieckiej, które recytowała młodzież: Sandra Sołowiej, Monika John, Natalia Oszek, Patryk Foks, Radosław Waliczek i Łukasz Polok. Były to wzruszające liryki pełne czułych słów, westchnień, ale i poczucia rozczarowania. Poetka wypowiadała się w nich także na temat przemijania - odchodzenie miłości i śmierci - odchodzenie młodości. Agnieszka Osiecka to niezaprzeczalnie autorka wielu tekstów piosenek zajmujących trwałe miejsce w historii muzyki rozrywkowej. Mogliśmy je tego popołudnia posłuchać, zanucić, przenieść się wspomnieniami do tamtych lat. Prezentacja ze zdjęciami i przemyśleniami poetki skłaniała dodatkowo do refleksji. Niezaprzeczalną atrakcją wieczorku poetyckiego był występ wokalny Edyty Lasek, naszej tegorocznej absolwentki i uczennicy SP w Goczałkowicach, a zarazem uczestniczki zajęć wokalnych POPP. Nad oprawą muzyczną i nagłośnieniem spotkania czuwał niezawodny Jakub Pustelnik (kl. II e).

Serdecznie dziękujemy Pani Edycie Wronie i Panu Pawłowi Mice za pomoc w organizacji wieczorku poetyckiego, a młodzieży za świetny występ. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie i spędzili z nami popołudnie, za miłe rozmowy, za każdy gest życzliwości i dobre słowo.

Anna Harazin

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.