Nieruchomoci Pszczyna Nieruchomoci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 26 czerwca 2018
  • wyświetleń: 737

Sukces Zespołu Pieśni i Tańca "Frydkowianie" z SP we Frydku

W piątek, 8 czerwca miał miejsce finał XXV Regionalnego Przeglądu Pieśni im. prof. Adolfa Dygacza "Śląskie Śpiewanie". W Koszęcinie, w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", wystąpiły 52 podmioty wykonawcze - 650 wokalistów i tancerzy. Zespół Pieśni i Tańca "Frydkowianie" zajął I miejsce w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów.

Sukces Zespołu Pieśni i Tańca „Frydkowianie” z SP
Sukces Zespołu Pieśni i Tańca "Frydkowianie" z SP we Frydku · fot.


Finał "Śląskiego Śpiewania" odbywał się w ramach Święta Edukacji Regionalnej w Koszęcinie. Było to spotkanie i święto miłośników śląskiego folkloru. Poziom artystyczny przeglądu był bardzo wysoki, a jury miało trudne zadanie, aby spośród 52 podmiotów zakwalifikowanych podczas przesłuchań rejonowych wyłonić najlepszych. Jury oceniało dobór repertuaru, zachowanie cech gwarowych, walory wokalne, taneczne, akompaniament i ogólny wyraz artystyczny. Jako elementy dodatkowe brano pod uwagę strój ludowy i rekwizyty. Protokół z obrad jury i listę laureatów można znaleźć na stronie Zespołu Śląsk.

Uczestników, laureatów i gości XXV "Śląskiego Śpiewania" zaszczycił występem chór i orkiestra Zespołu "Śląsk" z programem "Pieśń o Ojczyźnie". Organizatorzy przeglądu to: Związek Górnośląski w Katowicach, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie, Telewizja TVS oraz samorządy miast i gmin - organizatorzy eliminacji rejonowych.

43-227 Frydek
ul. Miodowa 17

tel. 032 2116229

Szkoła Podstawowa im.Stanisława Hadyny we Frydku

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA