Nieruchomoci Pszczyna Nieruchomoci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 6 lipca 2018
  • wyświetleń: 8050

[ZDJĘCIA] Tak będzie wyglądała elewacja Szkoły Podstawowej nr 1

Trwają prace związane z termomodernizacją Szkoły Podstawowej nr 1. Na tę inwestycję Urząd Miejski przeznaczy prawie 3.699,978 mln zł. Widać już, jak będzie wyglądała elewacja.

Tak będzie wyglądała elewacja Szkoły Podstawowej nr 1 - 07.2018 · fot.


- To ogromna inwestycja, która jest konieczna. Budynek ma prawie osiemdziesiąt lat. Wymiana starych okien i instalacji pozwoli osiągnąć zamierzone efekty energetyczne. To kolejny obiekt, w którym przeprowadzamy kompleksową termomodernizację. W ubiegłym roku zakończyliśmy podobną inwestycję w Wiśle Małej, a wcześniej na os. Daszyńskiego. W najbliższym czasie będziemy przygotowywali wnioski o dofinansowanie w szkołach montażu instalacji odnawialnych źródeł energii - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Wykonawca ma czas, aby budynek "Jedynki" oddać do 31 sierpnia. Projekt zakłada wymianę źródeł ciepła, termomodernizację ścian piwnic i fundamentów, ścian budynku, a także wymianę instalacji c.o. oraz modernizację instalacji c.w.u. i kotłowni. Oszczędności uda się uzyskać także poprzez wymianę okien i drzwi.

Tak będzie wyglądała elewacja Szkoły Podstawowej nr 1 - 07.2018
Tak będzie wyglądała elewacja Szkoły Podstawowej nr 1 - 07.2018 · fot.


Budynek został wzniesiony w 1939 roku. Obiekt składa się z bloku głównego o 3 kondygnacjach nadziemnych oraz 1 kondygnacji podziemnej. Do budynku głównego szkoły została dobudowana sala gimnastyczna ze sceną i częściowym podpiwniczeniem.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, działanie: 4.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej.

To kolejny krok w walce z ograniczaniem niskiej emisji. Żadna placówka oświatowa nie jest już dzisiaj opalana węglem.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA