Nieruchomoci Pszczyna Nieruchomoci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 29 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 1333

Projekt Mądrzy Cyfrowi w Szkole Podstawowej w Pielgrzymowicach

Projekt Mądrzy Cyfrowi - pierwszy program dla nastolatków obejmujący teren całej Polski, którego celem jest rozwijanie umiejętności cyfrowych przy jednoczesnym kształtowaniu odpowiedzialnych postaw społecznych. Projekt realizowany jest przez Fundację "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" przy wsparciu Google.org - charytatywnego oddziału Google.W ramach akcji grupa chętnych uczniów klas 8 ze Szkoły Podstawowej w Pielgrzymowicach w dniach 20-24 sierpnia uczestniczyła w zajęciach rozwijających umiejętności cyfrowe oraz kształtujących odpowiedzialne postawy społeczne. Nastolatki w trakcie zajęć poznają wiele aplikacji mobilnych i programów komputerowych, które pomagają w planowaniu i realizacji projektu społecznego, nad którym pracują uczestnicy wraz z prowadzącymi. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii młodzież w kreatywny sposób trenuje praktykowanie wartości takich jak szacunek, życzliwość, uczciwość, wolność, mądrość i odwaga cywilna.

Celem projektu jest zauważenie ważnego dla nastolatków problemu społecznego, sformułowanie tego problemu i wypracowanie koncepcji, która wprowadzi pozytywną zmianę. Uczniowie zdecydowali się podjąć walkę z obgadywaniem, nękaniem, przeklinaniem, obłudą i wyśmiewaniem innych.

Projekt Mądrzy Cyfrowi w Szkole Podstawowej w Pielgrzymowicach - 20-24.08.2018 · fot.


W trakcie zajęć pracujemy warsztatowo, aktywnie i twórczo. Cała metoda pracy opiera się na koncepcji Design Thinking, polegającej na realizacji każdego dnia jednego etapu projektowego. Uczniowie mają okazję uczestniczyć w aktywnościach, które ich integrują. Czytają razem opowiadania na temat wartości, omawiają je, wykonują wiele ćwiczeń rozwijających kreatywność i twórcze myślenie. Poznają nowe narzędzia i aplikacje, wspierające działania oraz umożliwiające realizację zaplanowanych działań projektowych. Wspólnie spędzają czas na świeżym powietrzu i jedzą razem posiłki.

Prowadzącymi zajęcia są p. Marta Florkiewicz-Borkowska oraz p. Agata Dziendziel.

Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach

43-250 Pielgrzymowice
ul. Powstańców 6

tel. 032 4723108

Marta Florkiewicz-Borkowska

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.