Nieruchomoci Pszczyna Nieruchomoci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 18 września 2018
  • wyświetleń: 795

Pawłowice: dzielnicowy o bezpiecznej drodze do szkoły

Program "Dzielnicowy bliżej nas" i wrześniowa akcja "Bezpieczna droga do szkoły" złożyły się na liczne wizyty dzielnicowych i policyjnego profilaktyka u najmłodszych uczniów i przedszkolaków z gminy Pawłowice. Policjanci rozmawiają z dziećmi nie tylko na temat bezpieczeństwa na drodze, ale również przypominają, po czym poznać stróżów prawa, za co są odpowiedzialni i jak można najprościej skontaktować się z dyżurnym lub dzielnicowym.

Dzielnicowy o bezpiecznej drodze do szkoły - 09.2018 · fot.


Dzielnicowi z pawłowickiego komisariatu, jak tylko rozpoczął się rok szkolny, ruszyli do szkół i przedszkoli, aby tłumaczyć i ćwiczyć z maluchami m.in. bezpieczne przechodzenie przez przejście dla pieszych. Za każdym razem towarzyszy im kolega z jednostki- sierż.szt. Szymon Czysz, który na co dzień zajmuje się profilaktyką wśród najmłodszych. Policjanci, oprócz zagrożeń w ruchu drogowym, omawiają również niebezpieczne sytuacje w domu i w szkole, na przykład te dotyczące kontaktu dziecka z osobą obcą.

Mundurowi za każdym razem starają się uzmysłowić maluchom, że w dużej mierze to od nich zależy ich bezpieczeństwo, a wiedza, w jaki sposób unikać niebezpieczeństw na drodze, w domu i w szkole, okazuje się często bezcenna. W trakcie spotkań poszczególni dzielnicowi przypominają także numery alarmowe. Wszystkie informacje zazwyczaj są tylko kwestią uporządkowania, bowiem, jak pokazują szkolaki i przedszkolaki, ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest już bardzo duża.

Na koniec każdej takiej wizyty stróżów prawa, dzieci mają okazję zobaczyć podręczny sprzęt policjantów i zapytać o codzienną pracę swojego dzielnicowego.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA