Nieruchomoci Pszczyna Nieruchomoci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 11 października 2018
  • wyświetleń: 939

Montaż instalacji fotowoltaicznej na szkole w Pielgrzymowicach

Trwa montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku Szkoły Podstawowej w Pielgrzymowicach. To jeden z elementów projektu, który swym zasięgiem obejmuje montaż podobnej instalacji na budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Pawłowicach oraz przy urzędzie gminy, gdzie instalacja będzie pełnić jednocześnie funkcję zadaszenia parkingu.

Pielgrzymowice, szkoła, fotowoltaika
Montaż instalacji fotowoltaicznej na szkole w Pielgrzymowicach · fot.


Dzięki inwestycji SP w Pielgrzymowicach będzie w stanie zapewnić sobie 65,8 % rocznego zapotrzebowania w energię. Podobnie będzie w SP nr 1 w Pawłowicach (68,58%) i w Urzędzie Gminy Pawłowice (33,3% rocznego zużycia energii). Całkowity koszt trzech inwestycji wyniesie 751 tys. zł. z czego ok. 520 tys. zł. gmina pozyskała z funduszy unijnych. Zakończenie realizacji zadania przewidziano na połowę grudnia.

Wdrażane w gminie nowatorskie rozwiązania dotyczące produkcji energii odnawialnej mają znaczenie ekologiczne i ekonomiczne. Odnawialne Źródła Energii przyczyniają się do ograniczenia emisji CO2 oraz obniżają koszty zakupu energii przez poszczególne jednostki, co ma szczególnie istotne znaczenie w kontekście planowanego wzrostu cen energii. Gmina Pawłowice planuje rozszerzyć projekt na kolejne obiekty użyteczności publicznej.

43-250 Pielgrzymowice
ul. Powstańców 6

tel. 032 4723108

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA