Nieruchomoci Pszczyna Nieruchomoci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 8 listopada 2018
  • wyświetleń: 2006

Uczeń PZS 2 z nagrodą w konkursie Praktyka i Bezpieczeństwo w Rolnictwie

6 listopada uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie wzięli udział w IV edycji konkursu "Praktyka i Bezpieczeństwo w Rolnictwie", zorganizowanym przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu, pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Indywidualną nagrodę zdobył uczeń PZS nr 2 Kacper Dzida, który wykazał się wyjątkową sprawnością jazdy ładowarką przegubową.

Uczeń PZS nr 2 z nagrodą w konkursie „Praktyka i Bezpieczeństwo w Rolnictwie”


Konkurs obejmował zagadnienia związane z eksploatacją maszyn i urządzeń rolniczych oraz bezpieczeństwem i higieną pracy, a także promował zachowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas poruszania się ciągnikami i maszynami rolniczymi.

Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne kształcące w kierunkach rolniczych. Uczniowie Szymon Filipczyk oraz Kacper Dzida rywalizowali ze swoimi rówieśnikami w pięciu konkurencjach obejmujących test teoretyczny oraz wykonanie zadań praktycznych związanych z jazdą sprawnościową ciągnikiem z przyczepą, użytkowanie i obsługę wózka widłowego, jazdę sprawnościową ciągnikiem z wałem uprawowym oraz jazdę sprawnościową ładowarką przegubową.

Uczeń PZS nr 2 z nagrodą w konkursie „Praktyka i Bezpieczeństwo w Rolnictwie”
Uczeń PZS nr 2 z nagrodą w konkursie "Praktyka i Bezpieczeństwo w Rolnictwie"


Niektóre z wykonanych zadań będą jeszcze długo analizowane i rozpamiętywane przez uczestników konkursu, jak chociażby slalom wózkiem widłowym, w którym dodatkowo precyzyjnie musieli oni przelać pięć kilogramów wody do pojemnika umieszczonego na wadze elektronicznej.

Uczniowie PZS nr 2 rewelacyjnie poradzili sobie w powyższych zmaganiach i wykazując się ogromnymi umiejętnościami i kunsztem po zaciętych zmaganiach zajęli drużynowo VI miejsce. Gratulujemy postawy i uzyskanych wyników.

PZS nr 2 w Pszczynie

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA