Nieruchomoci Pszczyna Nieruchomoci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 29 listopada 2018
  • wyświetleń: 520

Uczennice z Pielgrzymowic na konferencji w Warszawie

21 listopada w Warszawie odbyła się konferencja otwierająca nowy program edukacyjny dla szkół organizowana przez Fundację Szkoła z Klasą oraz Google.

Uczennice z Pielgrzymowic na konferencji w Warszaw
Uczennice z Pielgrzymowic na konferencji w Warszawie - 21.11.2018 · fot.


Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach została zaproszona do udziału w charakterze prelegentów. Dwie uczennice z klasy 8b - Natalia W. i Marlena K. ze wsparciem pani Marty Florkiewicz-Borkowskiej przeprowadziły dla uczestników konferencji mini lekcję w formie warsztatów dotyczącą szeroko pojętego bezpieczeństwa w sieci, pt. "Udostępniaj z głową".

Uczestnikami konferencji i jednocześnie warsztatów prowadzonych przez uczennice byli zaproszeni goście ze świata edukacji: przedstawiciele fundacji oraz innych organizacji pozarządowych, przedstawiciele instytucji naukowych, dziennikarze oraz przedstawiciel Ministerstwa Cyfryzacji - Lider Cyfryzacji w Polsce Grzegorz Zajączkowski. W sumie uczestników konferencji było około 35. Marlena i Natalia były jedynymi uczennicami w tym gronie.

Uczennice z Pielgrzymowic na konferencji w Warszaw
Uczennice z Pielgrzymowic na konferencji w Warszawie - 21.11.2018 · fot.


Dziewczyny doskonale poradziły sobie z zadaniem. Jeszcze przed rozpoczęciem konferencji, z okazji Dnia Życzliwości witały wszystkich gości uśmiechniętą emotką, którą każdy mógł sobie przykleić na torebkę lub górną część garderoby. W trakcie mini lekcji wykorzystały element dramy, metodę podawczą, zaangażowały uczestników do pracy w grupach, skłoniły do refleksji i burzy mózgów oraz znakomicie moderowały aktywność uczestników. Na koniec świetnie podsumowały omawiany temat.

Zadanie nie było łatwe, ponieważ rozbudowany fragment scenariusza lekcji musieliśmy zmieścić w maksymalnie 20 minutach, jednocześnie starając się zachować formę warsztatową połączoną z aktywnością uczestników. Dziewczynom udało się zrealizować założony plan w 100%. Goście konferencji byli pod wrażeniem, o czym zresztą dziewczyny mogły się dowiedzieć w rozmowach kuluarowych po zakończeniu części oficjalnej.

Uczennice z Pielgrzymowic na konferencji w Warszaw
Uczennice z Pielgrzymowic na konferencji w Warszawie - 21.11.2018 · fot.


Konferencja oprócz inauguracji nowego programu była okazją, aby dowiedzieć się o kierunkach rozwoju edukacji i planach instytucji edukacyjnych, porozmawiać o obywatelstwie cyfrowym oraz o wzmacnianiu pozytywnych działań w Internecie. Cieszymy się, że szkoła z Pielgrzymowic mogła być częścią tego przedsięwzięcia.

Krótka relacja filmowa z tego wydarzenia:

gopro.com/v/kVbnnRJabgMbX

---

Asy Internetu to program edukacyjny skierowany do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych (6-12 lat). Jego celem jest nauczenie dzieci podstawowych wartości bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu: Rozsądku, Uważności, Siły, Życzliwości i Odwagi. Oferowany jest zestaw scenariuszy lekcji do wykorzystania przez nauczycieli i nauczycielki, grę internetową Interlandia oraz materiały dla rodziców.

W Polsce program realizują wspólnie Fundacja Szkoła z Klasą i Google. Więcej informacji można znaleźć na stronie programu: asyinternetu.szkolazklasa.org.pl.

43-250 Pielgrzymowice
ul. Powstańców 6

tel. 032 4723108

Marta Florkiewicz-Borkowska

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA