Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 26 marca 2019
  • wyświetleń: 701

[ZDJĘCIA] Samorząd uczniowski ze szkoły w Górze się szkoli

25 marca przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im Janusza Korczaka w Górze wraz z opiekunką odbyli szkolenie "Dobra komunikacja i współpraca kluczem do sukcesu". Spotkanie młodzieży z 80 szkół województwa śląskiego miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 33 w Katowicach.

Samorząd Uczniowski SPJK w Górze się szkoli - 25.03.2019 · fot.


Uczestnicy wysłuchali wykładu prezydenta Katowic "Katowice miastem sukcesu" inaugurującego zlot i wprowadzającego w tematykę spotkania. Zobaczyli prezentację o komunikacji pani Ewy Kuston z Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego "Metis". Zostali zachęceni do udziału w międzynarodowym programie rozwijającym kreatywność myślenia, umiejętność rozwiązywania problemów, zespołowego działania "Odyssey of the Mind" przez panią Magdalenę Dattę. Wykład dr prawa Grzegorza Frączka zachęcił młodych samorządowców do tworzenia "Szkolnych Klubów Mediacji".

Po części teoretycznej odbyły się warsztaty dla uczniów oraz osobne szkolenie dla nauczycieli - opiekunów. Ogromny projekt, jakim był X Zlot SU, dostarczył nam wielu inspiracji, stworzył okazję do konfrontacji tego, co rozumiemy przez samorządność i jak wygląda ona w szkołach województwa śląskiego. Mogliśmy skonfrontować nasze projekty z działaniami kolegów.

43-227 Góra
ul. Pszczyńska 34

tel. 032 2117129

Katarzyna Marcinczyk-Jarek

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA