Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 8 maja 2019
  • wyświetleń: 813

W Szkole Podstawowej w Górze powstanie ekopracownia

W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górze powstanie nowoczesna Ekopracownia "Kraina Odkrywców".

W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górze powstanie nowoczesna Ekopracownia „Kraina Odkrywców”!


Z wielką radością informujemy, że Gmina Miedźna uzyskała dotację w wysokości 27.999,20 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na stworzenie nowoczesnej Ekopracowni w obecnej sali przyrodniczej znajdującej się w szkole. Łącznie z nagrodą konkursową, którą otrzymali sami uczniowie przygotowujący pod opieką nauczycieli projekt sali, szkoła otrzyma 35.000,00 zł na zakup mebli, nowoczesnych pomocy dydaktycznych i sprzętu multimedialnego!

Sala będzie podzielona na kilka stref. W Strefie Ciszy Leśnej pośród żywych roślin doniczkowych i w towarzystwie szkolnego żółwia, który już niedługo zamieszka w nowym terrarium, uczniowie będą mogli odpocząć na wygodnych pufach, wyciszyć się i zrelaksować pomiędzy zajęciami. Znajdą się tam również regały z pomocami dydaktycznymi, książkami i czasopismami przyrodniczymi. Archipelag umiejętności to miejsce ze stolikami dla uczniów, które mają przypominać wyspy. Tam uczniowie będą wspólnie pracować nad ćwiczeniami, doświadczeniami, projektami. Stoliki przeznaczone będą też do obserwacji mikroskopowych oraz doświadczeń wraz z szafką do prezentacji i poważniejszych doświadczeń biologicznych, a to stworzy w sali tzw. Pass odkrywców. W sali znajdzie się również biurko z wizualizerem, mikroskopem i urządzeniem wielofunkcyjnym podłączonymi do komputera i tablicy multimedialnej, co będzie stanowić tak zwane Centrum Dowodzenia. Całość sali dopełnią fototapety z motywami przyrodniczymi (wiosenny las oraz kwitnąca łąka) i sufit pomalowany na niebiesko z białymi chmurami, imitujący niebo.

Jest to wspaniała wiadomość dla całej społeczności szkolnej. "Kraina odkrywców" jest projektem uczniowskim od początku do końca. Uczniowie samodzielnie zaprojektowali wygląd i rozmieszczenie ekopracowni, przygotowali jej plan w programie Geogebra, służącym głównie do konstrukcji matematycznych, przygotowali wizualizację projektu korzystając ze znanej gry komputerowej. Sami też podejmowali decyzję co do potrzeby wyposażenia projektowanej pracowni w sprzęt i pomoce do zajęć.
Gratulujemy ambitnym uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej w Górze, których pracowitość i niesamowita kreatywność przy projektowaniu sali zaowocuje stworzeniem nowoczesnej Ekopracowni w szkole już w tym roku!

Dotację uzyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach konkursu Zielona Pracownia’2019 (27 999,20 zł) oraz Zielona Pracownia 2019_Projekt (6 999,80 zł).

W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górze powstanie nowoczesna Ekopracownia „Kraina Odkrywcó
fot.


43-227 Góra
ul. Pszczyńska 34

tel. 032 2117129

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA