Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 20 maja 2019
  • wyświetleń: 1160

[ZDJĘCIA] I miejsce ucznia PZS nr 1 w Międzynarodowym Konkursie

W czwartek, 16 maja w Szkole Średniej w Vyškovie (Republika Czeska) odbył się Międzynarodowy Konkurs w Zawodach Operator Obrabiarek Skrawających oraz Instalator Urządzeń Sanitarnych. Organizatorem konkursu była Szkoła w Vyškovie przy wsparciu samorządów lokalnych i wojewódzkich oraz firm współpracujących, które były fundatorami nagród.

I miejsce ucznia PZS nr 1 w Międzynarodowym Konkursie · fot.


Ogółem w konkursie udział wzięło 21 uczestników, z czego dziewięciu to operatorzy obrabiarek skrawających reprezentujących jednostki organizacyjne z 4 państw - Czechy, Węgry, Słowacja i Polska. Konkurs polegał na wykonaniu elementu składającego się z wałka wielostopniowego z zachowaniem tolerancji i pasowań. Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie wziął udział w konkursie w zawodzie operator obrabiarek skrawających. W tym konkursie uczestniczyły dwie szkoły z Polski: PZS nr 1 i Zespół Szkół Zawodowych z Jastrzębia Zdroju.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 reprezentował uczeń klasy IIIA Technikum - Tomek Pękała, który zajął I miejsce.
Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużymi umiejętnościami z zakresu obróbki, skrawaniem i znajomością obsługi maszyn.

Wręczenie cennych nagród odbyło się po zakończeniu wszystkich konkurencji i wyłonieniu zwycięzcy przez pracujące jury konkursu.

Konkursowi towarzyszyły również liczne atrakcje i wydarzenia, jak: uroczysta kolacja, wycieczka do Firmy Liko-s w Slavkovie koło Brna zajmującej się produkcją radiatorów słonecznych i nie tylko oraz zwiedzanie Pałacu Slavkov - Austerlitz.

Wyjazd ucznia na konkurs do Vyškova wspierał Tadeusz Michułka jako opiekun i prowadzący.

PZS nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA