Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 25 maja 2019
  • wyświetleń: 2431

Nauczycielom PZS nr 2 zaprezentowano atrapy narkotyków

Kampania pod hasłem "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty" trwa nieprzerwanie. Na kolejnym szkoleniu dla nauczycieli z PZS nr 2 w Pszczynie omówiono problem narkotyków oraz dopalaczy wśród nieletnich oraz zaprezentowano atrapy najpopularniejszych środków odurzających, przedmioty służące do ich zażywania i porcjowania, a także ukrywania. Zaprezentowano również zawartość profilaktycznej walizki narkotykowej, której zasoby stanowią doskonałą pomocą dydaktyczną.

nauczyciele, narkotyki
Szkolenie dla nauczycieli PZS nr 2 · fot.


Problem środków odurzających nadal bowiem jest aktualny i jedynie aktywizacja rodziców, opiekunów i nauczycieli w zakresie zapobiegania temu zjawisku może wpłynąć na jego zmniejszenie. Poprawy upatruje się również w uświadamianiu nastolatków w kwestii szkodliwości substancji narkotycznych, skutków zdrowotnych, które powodują, a także tych prawnych.

Przez najbliższe miesiące, dzielnicowi i policyjny profilaktyk będą zatem, częściej niż zwykle, gościć w szkołach średnich i podstawowych. Wyposażeni z profilaktyczną walizkę, posługując się zebranymi w niej pomocami dydaktycznymi, omówią poszczególne narkotyki, ich charakterystyczne cechy, nazwy, ceny, sposoby zażywania, najczęstsze miejsca występowania, dystrybucji, czyli wszystko to, co mogłoby wzbudzić podejrzenia dorosłych, gdyby coś podobnego zobaczyli, znaleźli lub o tym usłyszeli.

Edukacyjna walizka narkotykowa wraz z prowadzoną kampanią związaną z zagrożeniami wynikającymi z zażywania przez dzieci dopalaczy oraz innych środków psychoaktywnych z pewnością odegrają dużą rolę w aktywizacji rodziców i nauczycieli. Należy tylko pamiętać o stałym kontakcie, rozmowie, wymianie doświadczeń opiekunów i rodziców z nauczycielami, tych z policjantami, a przede dorosłych z samymi dziećmi.

ab / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA