Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 13 czerwca 2019
  • wyświetleń: 678

[ZDJĘCIA] Spotkanie projektowe w Bułgarii

Pierwszy tydzień czerwca był bardzo pracowity dla grupy uczniów i nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach, ponieważ w tym czasie odbyło się kolejne spotkanie krajów partnerskich w ramach projektu Erasmus+ "Hand to hand with CLIL". Tym razem grupa projektowa spotkała się w Svishtov, w Bułgarii.

Spotkanie projektowe w Bułgarii


Tematem przewodnim spotkania było przyjrzenie się sposobom uczenia się przez uczniów w poszczególnych krajach partnerskich. Aby dogłębnie przeanalizować problem, każdy kraj przygotował wyniki ankiety przeprowadzonej w swojej szkole, która pokazała najczęstsze metody uczenia się i nawyki związane z nauką. Dodatkowo przedstawiono kilka sprawdzonych i skutecznych metod przyswajania wiedzy, które pozwolą uczestnikom projektu szybciej i łatwiej się uczyć.

Jak zawsze, bardzo ważnymi celami spotkania projektowego były: integracja uczestników, doskonalenie umiejętności językowych oraz poznawanie kultury kraju-gospodarza spotkania. Uczniowie i nauczyciele biorący udział w spotkaniu poznawali tradycyjną kuchnię, stroje, tańce ludowe. Uczniowie mieli także możliwość przyjrzenia się z bliska codziennemu życiu w bułgarskich domach, ponieważ byli gośćmi swoich bułgarskich kolegów.

Tradycyjnie gospodarze starali się pokazać swoim gościom atrakcyjne miejsca w swoim kraju, co umożliwiło jeszcze lepsze poznanie bułgarskiej historii, geografii i kultury. W trakcie tygodniowego spotkania udało się odwiedzić kilka miejsc wartych uwagi, takich jak: Veliko Tarnovo (dawna stolica kraju, obecnie tętniące życiem centrum kultury i tradycyjnego rzemiosła), Gabrovo (centrum bułgarskiego przemysłu włókienniczego i skórzanego), Etara (urokliwy skansen) oraz rezerwat przyrodniczy nad Dunajem.

Kolejne spotkanie odbędzie się jesienią w Słowenii a uczniowie już nie mogą się doczekać. A najlepszym dowodem na to jak miło spędzili czas jest zdanie wypowiedziane przez jedną z uczestniczek zaledwie 2 dni po powrocie do kraju: "już tęsknię..."

43-227 Gilowice
ul. Korfantego 38

tel. 32 2117321

Joanna Kocioła

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA