Nieruchomoci Pszczyna Nieruchomoci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 5 lipca 2019
  • wyświetleń: 3819

Gmina Miedźna otrzyma środki na projekty związane z kształceniem

31 mln zł trafi do szkół z 13 gmin regionu na projekty związane z edukacją i kształceniem. Wsparcie otrzyma m. in. gmina Miedźna.

Gmina Miedźna otrzyma pieniądze na projekty związa
Gmina Miedźna otrzyma środki na projekty związane z kształceniem - 2.07.2019 · fot.


W gmachu Sejmu Śląskiego odbyło się uroczyste wręczenie umów o dofinansowanie Umowy wręczyli reprezentantom gmin przedstawiciele władz województwa - wicemarszałek Dariusz Starzycki i członek Zarządu Izabela Domogała.

- Środki trafią do gmin na działania związane z edukacją. To projekty służące mieszkańcom, zajęcia podnoszące kwalifikacje uczniów, ale i nauczycieli. Gratuluję dobrze przygotowanych projektów i wierzę, że ich realizacja poprawi jakość kształcenia i zwiększy szanse edukacyjne uczniów z województwa śląskiego - mówił w trakcie wręczania umów wicemarszałek Dariusz Starzycki.

Celem konkursów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego dla poddziałania 11.1.4 - Poprawa efektywności kształcenia ogólnego jest wzrost dostępu do wysokiej jakości oferty kształcenia ogólnego. Wsparcie kierowane jest do szkół lub placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów i nauczycieli z województwa śląskiego.

Gmina Miedźna otrzyma pieniądze na projekty związa
Gmina Miedźna otrzyma środki na projekty związane z kształceniem - 2.07.2019 · fot.


- Te projekty są ciekawe i zróżnicowane, ale wszystkie łączy to, że rozwijają wiedzę, umiejętności i potencjał uczniów z województwa śląskiego. Cieszę się, że te środki wpłyną na poprawę jakości kształcenia w regionie i wzmocnienie potencjału edukacyjnego szkół. To inwestycja w przyszłość - podkreślała Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

W ramach dwóch konkursów złożono łącznie 114 wniosków, a 68 z nich spełniło kryteria wyboru projektów i uzyskało wymaganą liczbę punktów. Po zwiększeniu alokacji, decyzją Zarządu Województwa Śląskiego, wszystkie projekty rekomendowane do dofinansowania otrzymały dofinansowanie na łączną kwotę ponad 31 mln zł. Środki trafią do 13 gmin z województwa śląskiego wśród których znalazły się: Jaworzno, Pilchowice, Żory, Miedźna, Tarnowskie Góry, Kalety, Chorzów, Mikołów, Jejkowice, Dębowiec, Woźniki, Blachownia i Hażlach.

Środki finansowe przewidziane na realizację projektów, które zostały wybrane do dofinansowania w powyższych konkursach, zostaną przeznaczone m.in. na organizację dla uczniów zajęć dodatkowych, wyrównawczych, jak i rozwijających języki obce, warsztaty, wycieczki edukacyjne. Doposażone zostaną pracownie matematyczno-przyrodnicze. Oprócz tego nauczyciele będą mogli doskonalić umiejętności i kompetencje zawodowe.

BM / pless.pl, źródło: Urząd Marszałkowski

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA