Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 8 kwietnia 2008
  • wyświetleń: 3539

Powiatowy konkurs z języka Szekspira

3 kwietnia w Publicznym Gimnazjum nr 4 odbył się szósty już finał Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego. Organizatorem konkursu są nauczyciele języka angielskiego z Gimnazjum nr 4.

W tym roku 10 gimnazjów naszego powiatu zgłosiło chęć uczestnictwa w konkursie. Test eliminacyjny wyłonił najlepszych uczniów z poszczególnych szkół. Na finał przyjechało 31 uczniów ze swoimi nauczycielami.

Uczniowie pisali test, który jak co roku składał się z czterech części: Listening - część sprawdzająca umiejętność rozumienia ze słuchu, Culture File - wiedza dotycząca kultury i histori Wielkiej Brytani i USA, Use of English - zagadnienia z gramatyki i słownictwa i Reading Comprehension - czytanie ze zrozumieniem.

Po 90 minutach zmagania się z testem na uczestników czekał poczęstunek a nauczyciele sprawdzali prace uczniów. Wielki konkursowy tort dla uczestników ufundowała Piekarnia-Cukiernia Państwa Brzęczek. Wszyscy byli zachwyceni smakiem i niezwykłym wyglądem tortu.

Wyłoniono trzech finalistów: miejsce I z 85 pkt - Marta Michalska z Gimnazjum nr 4 w Pszczynie, miejsce II (81,5 pkt) - Emilia Skrzypiec z Gimnazjum w Kobiórze i miejsce III 81 pkt - Marta Płanak z Gimnazjum nr 1 w Pszczynie.

Na finalistów czekały wspaniałe nagrody. Zdobywca I miejsca otrzymał: bilet do Londynu dla niego i opiekuna ufundowany przez firmę przewozową Globus, słownik ilustrowany PWN ufundowany przez księgarnię Czartak z Pszczyny, gramatykę języka angielskiego wydawnictwa Longan, plecak ufundowany przez Nidzicką Fundację Rozwoju, storczyk od Państwa Moniki i Krzysztofa Płonka, zaproszenie do lodziarni Dolce Vita od Państwa Niedżbała, podwójne zaproszenie do kina Świt w Czechowicach, podwójne wejście na basen Goczuś

Zdobywca drugiego miejsca otrzymał; słownik współczesny wydawnictwa Longman, gramatykę wydawnictwa Longman, plecak, zaproszenie do lodziarni Dolce Vita, storczyk, zaproszenie do kina Świt, wejście na basen Goczuś, kalendarz i słodkości od wydawnictwa Oxford UP. Zdobywca III miejsca : słownik współczesny wydawnictwa Longman, gramatykę wydawnictwa Longman, storczyk od hurtowni Terraplant, zaproszenie do kina Świt i na basen do Goczałkowic, plecak, kalendarz i słodkości

Przyznano również wyróżnienia dla:
1. Katarzyna Nelec 80,5 pkt Gimnazjum nr.2 Wola
2. Julia Szczepanek 80,5 pkt Gimnazjum nr.1 Pszczyna
3. Konrad Duda 80 pkt Gimnazjum nr.3 Pszczyna
4. Anna Pater 80pkt Gimnazjum nr.4 Pszczyna
5. Daria Doniecka 79 pkt Gimnazjum nr 1 Wola
6. Mateusz Górka 77 pkt Gimnazjum nr 1 Pszczyna

Uczniowie ci również otrzymali nagrody (torby podróżne, książki, wejściówki do kina oraz na basen do Goczałkowic). W tym roku wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani drobnymi upominkami dzięki naszym sponsorom.

Sponsorami VI Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego byli:
Firma Przewozowa Globus z Pszczyny
Wydawnictwa: Oxford UP, Longman, Express Publishing, Cambridge, PWN
Księgarnia Czartak z Pszczyny, Księgarnia "Za Orłem" z Bielska-Białej
Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA
Kina: Kinoplex Bielsko-Biała, Świt Czechowice-Dziedzice,
Hurtownia kwiatów Terraplant z Pszczyny
Piekarnia - Cukiernia Brzęczęk Pszczyna
Cukiernia Niedźbała S.C.
Kwiaciarnia Irys Pszczyna, kwiaciarnia Daria z Jankowic

Wszytskim sponsorom nagród i upominków bardzo dziękujemy! A wszystkim uczniom, którzy mogli wziąć udział w finale gratulujemy i zapraszamy znowu w przyszłym roku.

Organizatorzy konkursu : nauczyciele języka angielskiego z Publicznego Gimnazjum nr 4
Alicja Paszek, Beata Surowiecka, Małgorzata Baluch-Walecka.

Publiczne Gimnazjum nr 4

43-200 Pszczyna
ul. Konopnickiej 44

tel. 32 2104384

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA