Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 10 kwietnia 2008
  • wyświetleń: 2605

Turcy, Niemcy i Finowie w Pszczynie

Grupa 23 osób z Turcji, Niemiec i Finlandii gości od poniedziałku, 7 kwietnia, w Pszczynie. To uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy, którzy przyjechali do Zespołu Szkół nr 1 (na osiedlu Piastów) w ramach programu Socrates Comenius.

Najliczniejsza delegacja (9 uczniów i 2 nauczycieli) przyjechała z Niemiec, siedem osób - z Turcji i pięć z Finlandii. Powitanie zagranicznych gości rozpoczęło się w pszczyńskiej szkole o godzinie 10.00 - występami uczniów ZS i przemówieniami.

Jak informuje Lucyna Nocoń-Kobiór (nauczycielka języka angielskiego w ZS, koordynator projektu) współpraca szkół w ramach projektu Socratesa trwa już dwa lata (cały projekt obejmuje okres 3-letni). Realizowany program nosi nazwę "Projekt rozwoju szkoły - nowe media w europejskich koncepcjach nauczania".

- Celem tego projektu jest wykorzystanie multimediów (jak np. komputer, internet) w nauczaniu szkolnym, a więc języków obcych i innych przedmiotów, a także w kontaktach z młodzieżą innych krajów - tłumaczy dyrektor ZS nr 1 Damian Cieszewski.

Więcej czytaj w papierowym wydaniu Echa.

43-200 Pszczyna
ul. Kazimierza Wielkiego 5

tel. 32 210362043-200 Pszczyna
ul. Kazimierza Wielkiego 5

tel. 032 2103620

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA