Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 16 czerwca 2008
  • wyświetleń: 3227

Wspomnienia z Tygodnia Comeniusa

Mija czas, zbliżają się wakacje... a jednak warto zastanowić się co najbardziej utkwić mogło nam w pamięci z tego roku szkolnego. Chyba kiedy nasza szkoła, Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie, miała przyjemność w kwietniu gościć 23 uczniów i nauczycieli z Turcji, Finlandii oraz Niemiec, a dokładnie od 06.-12. kwietnia.

Wspomnienia z Tygodnia Comeniusa


W ramach realizowanego programu europejskiego "Comenius", pierwszego dnia odbyło się oficjalne powitanie na którym obecni były także ‘ważne’ osoby z urzędu. Całej uroczystości towarzyszyły ciekawe występy wokalno-taneczne uczniów gimnazjum i liceum naszej szkoły. Nasz dyrektor, p. Damian Cieszewski, przywitał gości w ich rodzimych językach- a to było bardzo ciekawe.

Tuż po, goście zostali oprowadzeni po naszym pięknym mieście. Zobaczyli między innymi skansen, park, zamek, ratusz oraz rynek- i może na nas Pszczyna nie robi już wrażenia, ale nie na zwiedzających- mamy naprawdę piękne miasto.

We wtorek odbył się pokaz prezentacji multimedialnych przygotowanych przez każdą ze szkół, zgodnie z tematem przewodnim projektu : "Nowe Media w Europejskich Koncepcjach Nauczania"- trzeba przyznać, że z każdym rokiem projekt się rozkręca, i każda szkoła miała się czym pochwalić jak wykorzystuje nowe media w nauczaniu.

W środę gwoździem programu była wycieczka do Krakowa, w którym to mieście cała nasza wielonarodowa grupa spędziła cały dzień. Zamek na Wawelu i inne piękne krakowskie zabytki wywarły na naszych gościach niezłe wrażenie- i nie ma się co dziwić, że Kraków to nasza ‘kulturalna’ stolica Polski. Warto dodać, że przez cały dzień towarzyszyła nam świetna słoneczna pogoda.

Wspomnienia z Tygodnia Comeniusa


W czwartek uczniowie wzięli udział w lekcjach pokazowych z różnych przedmiotów, a nauczyciele prowadzili przykładowe lekcje z matematyki i języka angielskiego. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, gdy np. braliśmy udział w lekcji matematyki prowadzonej w języku angielskim przez nauczycielkę z Turcji. A o 17.00 w szkole odbyła się wieczornica, gdzie miały miejsce występy wokalne, oraz pokazana została sztuka "Sen nocy letniej". Na koniec uczniowie oraz nauczyciele wygłosili kilka słów podziękowania. Wszyscy oficjalnie pożegnali się w restauracji ‘Dama Pik’, przy wspólnej kolacji, a dyrektor naszej szkoły wręczył gościom pamiątki z Pszczyny.

W piątek goście z Turcji mogli nacieszyć się nieco dłużej pobytem w naszym mieście, podczas gdy nasi partnerzy z Finlandii i Niemiec byli już w drodze. Trudno uwierzyć że mija kolejny tydzień, a nawet miesiąc. i wakacje już za rogiem. Może i trudno było rozstać się z naszymi partnerami, jakich gościliśmy u siebie w domu, ale od czego jest Internet A do tego, mamy masę fajnych zdjęć, jakie pomagają nam wracać myślami do niezapomnianego Tygodnia ‘Comeniusa’ w naszej szkole.

Wspomnienia: Maciej Smolarczyk, p. Lucyna Nocoń-Kobiór
Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

43-200 Pszczyna
ul. Kazimierza Wielkiego 5

tel. 32 210362043-200 Pszczyna
ul. Kazimierza Wielkiego 5

tel. 032 2103620

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA