Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 17 października 2008
  • wyświetleń: 2404

Lekcja biblioteczna dla przedszkolaków

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko wyorało na mądrego, dobrego i szczęśliwego człowieka. Jest na to sposób. Czytajmy dzieciom.

W ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom", 6 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Suszcu zorganizowano lekcję biblioteczną dla dzieci z suszeckiego przedszkola. W zajęciach uczestniczyło 73 przedszkolaków, podzielonych na dwie grupy. Głównych punktem programu było przedstawienie pt: "Troski pani Książki".

Podczas spektaklu dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki oraz jak je szanować. W czasie zajęć przedszkolaki mogły także wykazać się wiedzą na temat najpopularniejszych baśni i bajek, a w nagrodę otrzymały kolorowe zakładki do książek.
Biblioteka promuje głośne czytanie w ciągu całego roku szkolnego. Organizowane są spotkania autorskie z pisarzami oraz lekcje biblioteczne dla dzieci i młodzieży.

Celem działań jest przypomnienie rodzicom o wielkim znaczeniu codziennego czytania dzieciom dla ich rozwoju oraz uświadomienie, że czytanie to znakomity sposób na wspólne spędzenie czasu.

UG Suszec

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA