Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 24 kwietnia 2009
  • wyświetleń: 11324

Asystent Językowy z Niemiec w SP 2

W Szkole Podstawowej nr 2 od października do kwietnia gościł w ramach programu Comenius Asystent Językowy - pani Wiebke Pahl.

Asystent Językowy z Niemiec w SP 2


Powitaliśmy ją w Halloween, czyli 31 października. Podczas spotkania przedstawiliśmy naszą szkołę, opowiedzieliśmy o sobie, pokazaliśmy scenkę o Halloween, przeprowadziliśmy wywiady. Dzięki tej części uroczystości dowiedzieliśmy, że pani Pahl pochodzi z Hamburga, gra na pianinie, lubi zwierzęta i uczy się pilnie języka polskiego.

Podczas spotkania nie zabrakło występów muzycznych i tanecznych, które przygotowała p. Jolanta Grabowska. W następnych tygodniach mieliśmy lekcje: o jesieni, adwencie, zimie i sportach zimowych, karnawale oraz zajęcia z krajoznawstwa. Każda z tych lekcji była wyjątkowa i ciekawa. Przynosiliśmy ozdoby świąteczne, a na lekcje o karnawale przebieraliśmy się.

Asystent Językowy z Niemiec w SP 2


Po 6 miesiącach p. Wiebke musiała wrócić do Niemiec. Na spotkaniu podsumowującym nasza nauczycielka j. niemieckiego pani Ewa Dobija pokazała prezentację zdjęć z lekcji. My przedstawiliśmy skecz o lekcjach z asystentem i opowiedzieliśmy naszym uczniom o najpiękniejszych miejscach w Niemczech. Na zakończenie p. Pahl przygotowała opowieść o swojej asystenturze. Powiedziała, że bardzo dobrze jej z nami pracowało. Na pewno nie zapomnimy pani Wiebke.

Uczennice klasy 5B
Zofia Kosobudzka Oliwia Otręba Jagoda Chodura

W naszej szkole gościła Asystentka Językowa z Niemiec. Mieliśmy z nią kilka ciekawych lekcji o Niemczech. Poznaliśmy kulturę w Niemczech i opisywaliśmy nazwy zabytków. Lekcje te były bardzo ciekawe. Chcielibyśmy, aby pani Pahl odwiedzała nas co roku. Uważamy, że to był bardzo dobry pomysł, aby zaprosić asystenta.

Uczniowie klasy 3B
Ela Sojka Jakub Wyrobek

Lekcje z asystentem to korzyści językowe i poznawcze. Celem spotkań, które zostały ujęte pod nazwą " Bliżej Europy " było zapoznanie z tematyką i metodami nauczania języka niemieckiego w polskiej szkole podstawowej, hospitacja zajęć w klasach 3-6, prowadzenie zajęć z krajoznawstwa, przełamywanie barier językowych, schematycznych wyobrażeń o Polsce i Niemczech, prowadzenie lekcji, wprowadzenie nowych metod nauczania. Asystentura wzbogaciła lekcje i była dużą atrakcją dla naszych uczniów.

Obecność p. Pahl w naszej szkole była możliwa, dzięki współpracy z Zespołem Szkół nr 1, dzięki zaangażowaniu i uprzejmości Dyrektora p. Cieszewskiego i p. Lucyny Nocoń-Kobiór, za co składam serdeczne podziękowania.

Ewa Dobija

43-200 Pszczyna
ul. Katowicka 47

tel. 032 2103930

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA