Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 11 stycznia 2012
  • 13 stycznia 2012
  • wyświetleń: 17910

Ranking szkół: która najlepsza?

Perspektywy i Rzeczpospolita kolejny raz ogłosiły ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych. Uwzględniono w nim trzy licea z naszego powiatu: dwa z Pszczyny i jedno z Gilowic.

Konkurs ortograficzny w Chrobrym
Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie


Najwyżej ze wspomnianej trójki znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie - na 37. miejscu w województwie i 398 pozycji w kraju.

Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach
Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach


Pozostałe dwa licea nie zmieściły się w ogólnopolskiej liście pięciuset najlepszych placówek, natomiast zostały uwzględnione w rankingu wojewódzkim. Liceum Ogólnokształcące z Gilowic zajęło w nim 73. pozycje, a III Liceum Ogólnokształcące pojawiło się na 84. miejscu.

Jubileusz III LO w Pszczynie
III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie


Pierwsze miejsce w kraju zajęło Liceum Akademickie UMK w Toruniu, a ze szkół w naszym regionie najwyżej oceniono bielskie V Liceum Ogólnokształcące.

W rankingu licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz opinia o uczniach szkoły wyrażona przez kadrę akademicką.

Wraz z rankingiem LO powstał również ogólnopolski ranking techników. Technikum nr 2 w ZS Ekonomicznych im. Powstańców Śląskich w Pszczynie znalazło się na 22. pozycji w województwie, jednak w kraju szkoła zajęła miejsce poza 250 notowanymi placówkami i nie znalazła się w podsumowaniu ogólnopolskim. 63. miejsce zajęło Technikum w ZS Ogólnokształcących z Pawłowic. Więcej placówek z naszego regionu nie znalazło się w rankingu.

Pierwsze miejsce w Polsce zajęło Technikum Elektroniczne im. Obr. Lublina 1939 r. w Lublinie, a ze szkół w naszym regionie najwyżej oceniono wodzisławskie Technikum nr 3 w ZS Technicznych.

Technika oceniane za pomocą pięciu kryteriów. To: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, egzamin zawodowy oraz opinia o uczniach szkoły wyrażona przez kadrę akademicką.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA