Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 23 maja 2013
  • wyświetleń: 8274

Konkurs Fryzjerski w PZS 1

22 maja w PZS nr 1 w Pszczynie odbył się konkurs fryzjerski dla uczniów klas gimnazjalnych Powiatu Pszczyńskiego. W konkursie uczestniczyło 14 uczennic z 5 gimnazjów Powiatu pszczyńskiego.

Tematem konkursu była "Wiosna na głowie - czyli plecionki i warkocze". W trakcie układania fryzur przez uczestniczki konkursu zaprezentowany został pokaz strzyżenia męskiego oraz fryzury w stylu "etno" przez Panią Dorotę Gosztyłę oraz wykład "Trendy modowe na sezon letni 2013" prowadzony przez Panią Monikę Sypułę - Laskowską.

I Powiatowy Konkurs Fryzjerski w PZS 1 - 22.05.2013 · fot.


Pani Dorota Gosztyła jest absolwentką naszej placówki oraz laureatką licznych konkursów krajowych i międzynarodowych w dziedzinie fryzjerstwa. Jest również ekspertem w dziedzinie stylizacji fryzur męskich i damskich a w swoim wystąpieniu zapoznała młodzież z najnowszymi trendami i wyznacznikami stylizacji fryzur na sezon 2013/2014.

Pani Monika Sypuła - Laskowska jest właścicielką studia stylizacji fryzur i kosmetyki jak i wizażu "Ach" w Mikołowie, linergistką, dyplomowaną kosmetyczką i fryzjerką. Ukończyła prestiżowe studia wizażu w Stanach Zjednoczonych i zechciała się podzielić z nami swoją wiedzą w tej dziedzinie.

Uczestniczki konkursu po upłynięciu wyznaczonego czasu - 60 min- zaprezentowały wykreowane fryzury, które oceniło jury w składzie: Pani Krystyna Świerkot - Żmij Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia, Pani Małgorzata Błażej - specjalista ds. rozwoju kosmetyki profesjonalnej firmy PAESE, która ufundowała nagrodę publiczności, Pani Monika Sypuła - Laskowska, Pani Dorota Gosztyła oraz nauczyciele naszej szkoły - Józefa Waliczek, Monika Paszek, Gabriela Wiencek, Sylwia Piech-Hennek.

Publiczność w trakcie obrad jury miała możliwość wyboru własnej kandydatki. Jak się okazało Jury i publiczność byli zgodni.

Nagrody wręczały Panie: Krystyna Świerkot - Żmij, Józefa Waliczek i Monika Paszek.

Laureaci:
I Miejsce i Nagroda Publiczności - Martyna Figołuszka Publiczne Gimnazjum w Kobiórze
II Miejsce - Michalina Gołek Publiczne Gimnazjum nr 4 w Pszczynie
III Miejsce- Klaudia Kras Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pszczynie
Wyróżnienie - Agnieszka Telok Publiczne Gimnazjum w Kryrach
Konkurs zakończyło pamiątkowe zdjęcie oraz poczęstunek.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, zaangażowaniem uczestniczek i modelek jak i opiekunów, którzy liczą na kolejne edycje konkursu. Żywimy nadzieję, że spotkamy się za rok.

Przy okazji warto wspomnieć, że PZS nr 1 cały czas prowadzi nabór do technikum fryzjerskiego.

Józefa Waliczek, Gabriela Wiencek, Sylwia Piech-Hennek

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA