Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 11 września 2013
  • wyświetleń: 4719

Dzielnicowi u przedszkolaków

Kim dokładnie jest dzielnicowy, za co jest odpowiedzialny, i jak go rozpoznać, wiedzą już dzieci z przedszkola w Kobiórze. Wkrótce, tę i ogólną wiedzę dotyczącą codziennych zagrożeń posiądą najmłodsi z pozostałych przedszkoli naszego powiatu. Dodatkowo, maluchy będą mogły zobaczyć podręczny sprzęt każdego policjanta i w pełni wyposażony radiowóz służbowy.

Policjanci opowiedzieli o swojej pracy i bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Celem spotkania było upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi najmłodsi mogą spotkać się w swoim codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw.

Dzielnicowi u przedszkolaków z Kobióra - 11.09.2013 · fot.


W trakcie spotkania dzielnicowi przypomnieli najmłodszym numery alarmowe, jak należy poruszać się po drogach, jak zachować się podczas ataku groźnego psa i w przypadku zaczepek czy niechcianych propozycji obcych osób. Wszystkie informacje były tylko kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem jak pokazały przedszkolaki ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża.

Dzieci miały także okazję zobaczyć Sznupka, podręczny sprzęt policjanta i radiowóz oraz zapytać o codzienną pracę dzielnicowego.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.