Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 15 stycznia 2015
  • 17 stycznia 2015
  • wyświetleń: 10005

Ranking szkół: Chrobry na 229.

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie znalazło się na 229. miejscu w ogólnopolskim rankingu czasopisma "Perspektywy". To awans prawie o 100 miejsc w porównaniu do zeszłego roku! W zestawieniu znalazła się jeszcze jedna szkoła z naszego powiatu - Liceum Ogólnokształcące z Gilowic.

Konkurs ortograficzny w Chrobrym
Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie awansowało o prawie 100 miejsc w ogólnopolskim rankingu czasopisma "Perspektywy"


Po raz kolejny "Perspektywy" przedstawiły ranking szkół. Pod uwagę brano: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W skali kraju bezkonkurencyjne tym razem okazało się XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Warszawie. W województwie śląskim wygrało bielskie V Liceum Ogólnokształcące.

Liceum im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie znalazło się na 229. miejscu. W porównaniu z latami ubiegłymi pszczyńska szkoła odnotowała awans. Rok temu była na 322. pozycji, a trzy lata temu na 397. W rankingu wojewódzkim "Chrobry" jest 24. miejscu.

Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach znalazło się na 476. miejscu (dotychczas było klasyfikowane poza "500-tką"), a w województwie na 46 pozycji. Pozostałe licea z powiatu pszczyńskiego nie zostały uwzględnione w ogólnopolskim rankingu, tylko w rankingu wojewódzkim. Liceum Ogólnokształcące w ZSO Pawłowice zajęło 92. lokatę, a III LO - 98.

Osobny ranking zorganizowano dla techników. W skali kraju wyróżniono 300 szkół tego typu. Nie znalazły się w nim niestety placówki z naszego miasta. Jedna pojawiła się natomiast w rankingu wojewódzkim. Technikum nr 3 w PZS nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie zajęło 68. miejsce.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA